رئیس اتاق اصناق سبزوار گفت: در طول 36 سال تحریم نگذاشته اند دشمنان با استفاده از ابزار تحریم به اهداف خود برسند.

فخرالدین فتاحی درگفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: اصناف همیشه یاور انقلاب بوده و به عنوان بازویی توانمند در راه رسیدن جمهوری اسلامی به اهداف خود پشتیبان نظام بوده اند.

 

وی با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی در مورد اصناف ادامه داد: صنوف با اعتقاد به آرمانهای انقلاب همیشه در حفظ و تثیبت اهداف پیشگام بوده و نگذاشته اند که دشمنان با استفاده از حربه های مختلف سبب سستی در این حمایت شوند.

 

فتاحی همچنین با بیان اینکه مجموعه اصناف با مدیریت منسجم و واحد درحال خدمت رسانی به جامعه هستند تصریح کرد: آرامش کنونی بازار حاصل همکاری صمیمانه تشکل های صنفی با دولت های گوناگون است.

 

رئیس اتاق اصناف سبزوار خاطر نشان کرد: کاهش التهابات روانی ناشی از رکود و تورم بزرگترین خدمت و کمک اجتماعی است که از سوی اصناف نصیب دولت می شود.

 

وی با تاکید بر رعایت حقوق مصرف کنندگان از سوی کسبه و صنوف مختلف اضافه کرد: در آشفته بازار کنونی که دامن گیر اصناف شده و ضربات شدیدی اقتصادی را به این قشر از جامعه واردکرده است اصناف حقوق مشتری را فراموش نکرده و با تکیه براعتقادات خود ، جلوگیری از هرگونه کم فروشی و گرانفروشی را دردستور کار خود قرار می دهند.

 

فتاحی با بیان اینکه دولت باید در راستای کاهش مشکلات موجود اصناف گام بردارد افزود: ایجاد فضای کسب وکار آرام ،اتخاذ سیاست های حمایتی در جهت کاهش هزینه های تولید و ارائه تسهیلات کم بهره کمکی است که می توان برای بهبود بازارانجام شود.

 

رئیس اتاق اصناف سبزوار به هزینه های بالای حوزه حمل و نقل اشاره کرد و افزود: کاهش این هزینه ها و مدیریت مالیات برارزش افزوده نقش بسزایی در کاهش قیمت تمام شده داشته که در نهایت به نفع مصرف کننده خواهد بود.

 

وی با باارزش دانستن اعتقادات مذهبی بین اصناف در شهر عنوان کرد: صاحبان صنوف سرمایه ای ارزشمند هستند که باید با تکریم و تجلیل از این افراد این سرمایه فرهنگی را حفظ کرده و در جهت اعتلای آن حرکت کنیم.

 

فتاحی همچنین با تاکید بر بازرسی های این مرکز در طول سال اعلام کرد: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۶هزار بازرسی از صنوف مختلف انجام شده که  این بازرسی ها منجر به صدور بیش از ۳۷۰فرم اخطار و پلمپ ۱۹۳واحد صنفی متخلف شده است.

 

انتهای پیام/