مدیر آموزش وپرورش سبزوار گفت: برای جلوگیری از ترک تحصیل در مناطق محروم درصدد راه اندازی مراکز آموزشی شبانه روزی هستیم.

مرتضی بینش در گفتگو با بصیرسبزوار با اشاره به روند ترک تحصیل دانش موزان درمناطقی مانند روداب اظهار داشت: طرح تجمیع دانش آموزان در یک روستا و ایجاد مراکز آموزشی شبانه روزی در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه برای استمرار حضور دانش اموزان و جلوگیری از ترک تحصیل آنها به صورت ریشه ای عمل شود تاکید کرد: یافتن علت اصلی ترک تحصیل مهم ترین عامل برای حفظ افراد درحوزه آموزش است.

 

بینش با اشاره مسائل فرهنگی از قبیل تمایل خانواده های روستایی در حفظ نیروی کار خانواده ها تصریح کرد: این قبیل عوامل و همچنین کمبود فضاهای آموزشی در روستا سبب کاهش حضور دانش آموزان در مدارس است.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار با اشاره به اینکه در تمامی روستا های بخش روداب امکان دایر کردن مقطع متوسطه اول وجود نداردعنوان کرد: ایجاد یک مرکز شبانه روزی در روستای ملوند برای سال تحصیلی جدید کمک شایانی برای حضور مجدد دانش آموزان در کلاس های درس خواهد کرد.

 

وی بیان داشت: با توجه به توافقنامه با بخشداری مقرر شده است هزینه های این طرح توسط بخشداری و تامین نیروی انسانی به عهده آموزش و پروش باشد.

 

بینش خاطر نشان کرد: کل مدارس شهرستان ۱۹۰باب می باشد که از این تعداد ۱۰۰باب مدرسه در مناطق روستایی به ارائه خدمات آموزشی می پردازند.

 

وی توزیع نامناسب نیروی انسانی را در بخش ها از عوامل مهم در ارائه خدمات مطلوب به دانش آموزان دانست و افزود: این عدم پراکندگی در برخی از مناطق سبب افزایش نرم کلاس ها از حد استاندارد مشود که تاثیر نامطلوبی در روند آموزش خواهد گذاشت.

 

انتهای پیام/