مدیر تولیدات دامی جهاد کشاورزی سبزوار گفت: سبزوار قطب تولید گوشت مرغ استان خراسان رضوی است.

به گزارش بصیر سبزوار ، کیوان کوشکی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سبزوار بیش از ۲۱ درصد از گوشت مرغ استان را تولید می کند توانسته به عنوان قطب تولیدی گوشت مرغ در استان تبدیل شود.

 

وی همچنین ادامه داد:۴۵۵ واحد تولیدی مرغ با ظرفیتی با لغ بر ۴میلیون جوجه ریزی در هردوره پتانسیل ۱۹میلیون جوجه ریزی در سال را ایجاد کرده اند.

 

کوشکی همچنین با اشاره به وجود بیش از ۱۳۰۰واحد دامداری در شهرستان تصریح کرد: در سه ماه نخست سال ۹۳بیش از ۹هزار و ۱۷تن شیر تولید و به واحد های فرآوری این محصول تحویل شده است.

 

مدیر تولیدات دامی جهاد کشاورزی با بیان اینکه نحوه پرداخت یارانه شیر در سال های گذشته سبب کاهش تولید و افزایش قیمت در این محصول می شد خاطر نشان کرد: براساس مصوبه دولت این یارانه به صورت مستقیم به حساب دامداران و تولیدکنندگان واریز شد.

 

وی با بیان اینکه به ازای هرکیلو گرم شیر ۱۴۴تومان یارانه به دامداران پرداخت شده است عنوان کرد: در سه ماه نخست سال گذشته ۳میلیارد ریال یارانه نقدی به حساب دامداران واریز شده است.

 

کوشکی همچنین به تولید روزانه ۱۶۰تن شیر در سبزوار اشاره کرد و اضافه کرد: متاسفانه به علت نبود صنایع تبدیلی مرتبط ۱۳۰تن از این محصول به خارج از شهرستان روانه می شود.

 

وی ادامه داد: حمل شیر به مراکز فراوری این محصول باعث خواهد شد تا قیمت این محصول به دلیل صرف هزینه های حمل و نقل و نگهداری افزایش پیدا کرده که این امر در قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

 

انتهای پیام/