نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در قانون رفع برخی از موانع تولید مکلف به جلوگیری از کالاهای قاچاق شده است.

رمضانعلی سبحانی فر در گفتگو با بصیر سبزوار در ارتباط با واردات بی رویه کالا در کشور اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در قانون رفع برخی از موانع تولید و سرمایه گذاری صنعتی به صراحت در بحث جلوگیری از قاچاق کالا و تنظیم بازار دولت را مکلف به اجرای آن کرده است.

 

وی با بیان اینکه انتظار ما از دستگاه های اجرایی این است که این قانون را عملیاتی کند، افزود: کالاها به سه صورت رسمی، غیر رسمی و چمدانی یا قاچاق وارد کشور می گردند.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کالاهای رسمی کالاهایی می باشند که براساس ضورابط وارد کشور شده ولی نیازی به وارد کردن آنها به کشور نبوده و غیر ضروری می باشند.

 

سبحانی با اشاره به اینکه دستگاه های نظارتی باید جلوی واردات کالاهای غیر رسمی و چمدانی یا قاچاق را بگیرند، ادامه داد: در قانون رفع برخی از موانع تولید سعی ما بر این بوده است که از بروز این اعمال جلوگیری شود.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر چرخ صنعت یک کشور به چرخش در بیاید شاهد رونق تولید در آن خواهیم بود، بیان داشت: اگر نیاز باشد قطعا قانون های دیگری را نیز برای رفع موانع تولید در مجلس شورای اسلامی وضع خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/