عضو هیئت مدیره انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت: تا موانع تولید داخلی رفع نشود نیاز های مردم از طریق قاچاق تامین خواهد شد.

احمدنخعی در گفتگو با بصیرسبزوار اظهار داشت: مهم ترین رکن در جلوگیری از واردات بی رویه تولید کالاهای باکیفیت داخلی است و تا موانع تولید برطرف نشود سودجویان از طریق واردات بی رویه و کالاهای قاچاق از بازار سوء استفاده خواهند کرد.

 

وی ادامه داد: ورود کالاهای لوکس و تجملاتی سبب آسیب دیدن فرهنگ مصرف در کشور شده و به تدریج سبک زندگی مصرف گرایانه به نوعی ارزش در جامعه تبدیل خواهد شد که در صورت به وجود آمدن چنین فرهنگی جلوگیری از واردات کار بسیار دشواری خواهد بود.

 

عضو انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با اشاره به معضل بیکاری در جامعه تصریح کرد: حمایت از تولیدکننده داخلی موجبات فراهم آمدن فرصت های شغلی بیشتری را نیز فراهم کرده که با محقق شدن این امر هم نیاز های مادی جامعه تامین خواهد شد و هم می توانیم خود را به بازار صادرات نزدیک کنیم .

 

نخعی با بیان اینکه انجمن حمایت ازحقوق مصرف کنندگان سعی خواهد کرد بستر های مناسب جهت بهره مندی مصرف کنندگان از حقوق خود را ایجاد کند خاطر نشان کرد: تمامی افراد جامعه عضوی از مصرف کنندگان هستند که از تلاش های انجمن بهره خواهند برد.

 

وی تاکید کرد: تولیدکنندگان نیز تنها یک کالا از ۱۰۷۰کالای مورد نیاز را تولید کرده و در تهیه مابقی مایحتاج به عنوان مصرف کننده در بازار به حساب خواهند امد و در زمره استفاده کنندگان از قوانین حمایت از مصرف کنندگان قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام/