رییس اداره بهزیستی سبزوار گفت: موسیقی سنتی سبزوار در جشنواره بین المللی لبنان مورد استقبال کم نظیر مردم قرار گرفت و این گروه سبزواری در رشته موسیقی سنتی مقام برتر جشنواره را به خود اختصاص داد.

مرضیه کسرایی در ارتباط با گروه تئاتر معلولین بهزیستی سبزوار در گفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: این گروه حدود ۴ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و در جشنواره تئاتر معلولین پویش که در آذر ماه سال ۹۲ در سبزوار برگزار گردید در میان گروه های معلولین از سراسر کشور مقام اول را بدست آورد.

 

وی با بیان اینکه در سال ۹۳ نیز شاهد موفقیت ها ی این گروه در جشنواره بین المللی هند بوده ایم، افزود: تاتر خواستگاری سنتی بطور پیاپی چندین شب در این جشنواره به روی صحنه رفت و مورد استقبال بی نظیر مردم هندستان قرار گرفت.

 

این مسئول با اشاره به حضور گروه تئاتر معلولین سبزوار در جشنوراه موسیقی لبنان در خرداد ماه سال جاری، بیان داشت: موسیقی سنتی سبزوار در این جشنواره مورد استقبال کم نظیر مردم هند قرار گرفت و این گروه سبزواری در رشته موسیقی سنتی مقام برتر جشنواره را به خود اختصاص داد.

 

کسرایی با بیان اینکه در این جشنوراه بین المللی گروه های تئاتری از کشورهای اسپانیا، عراق، مصر، سوریه، لبنان، لیبی، لجزایر ، تونس و فلسطین شرکت داشته اند، تصریح کرد: به دلیل استقبال خوب مردم از موسیقی سنتی گروه تاتر معلولین سبزواری، این گروه این تئاتر را در خیابان های شهر نیز به اجرا درآورده اند.

 

رییس اداره بهزیستی سبزوار خاطر نشان کرد: این استقبال به حدی بود که ۹ کانال تلویزیونی لبنان در مدت چهارروز تئاتر خواستگاری سنتی همراه با موسیقی ایرانی را به نمایش گذاشتند.

 

گفتنی است نمایش “خواستگاری سنتی” که نمایش قصه یک خواستگاری و ازدواج سنتی دو فرزند دو کشاورز سبزواری را روایت می کند، در جشنواره پویش به عنوان میهمان به اجرا پرداخت و با استقبال خوب بازدید کنندگان مواجه شد و ۱۴ نفر از بازیگران این گروه نمایشی که متشکل از ۲۰ نفر است را معلولان ذهنی، جسمی و حرکتی، گفتاری و شنوائی و نانیسم تشکیل می دهند.

 

انتهای پیام/