فرماندار خوشاب گفت: پیشگیری و مبارزه با اعتیاد در شهرستان نیاز به عزم جدی مسئولان و مشارکت همگانی مردم دارد.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین ابراهیمی کردیانی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان اظهار داشت: مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آن به عنوان یک تکلیف بر دوش مسئولان و نهاد های اجتماعی است .

 

وی با اشاره به اینکه خانواده مهم ترین کانون برای پیشگیری از این پدیده شوم است تصریح کرد: آموزش های لازم در جهت فرهنگ سازی و آموزش خانواده مهم ترین نقش را در ایجاد جامعه ای پاک داراست.

 

ابراهیمی با تاکید براستفاده  ازهمه ظرفیت‌های موجود برای مقابله و پیشگیری با اعتیاد افزود: تشکیل نشست ها، ارائه طرح‌های نو، استفاده از پتانسیل‌های موجود و اجرای برنامه‌های آموزشی در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد بایستی با جدیت دنبال شود.

 

فرماندار خوشاب به آسیب های جبران ناپذیری که اعتیاد بر خانواده ها دارد اشاره کرد و افزود: اجرای برنامه ها کیفی با استفاده از ظرفیت اساتید و نخبگان در حوزه آسب های اجتماعی در برنامه های ستاد مبارزه با اعتیاد قرار گرفته است.

 

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان مشغول به فعالیت است عنوان کرد: درآینده ای نزدیک دومین کمپ ترک اعتیاد شهرستان نیز در روستای نوده شروع به کار خواهد کرد.

 

ابراهیمی با مهم برشمردن کسب مهارت های لازم در دوره درمان معتادان تاکید کرد:مصوب شده است تا بهبودیافتگان پس از طی دوره اقامتی در کمپ ها دوره های مختلف مهارتی را در راستای ایجاد کسب و کار مناسب بگذرانند.

 

فرماندار خوشاب اشتغال را یکی از مهم ترین عوامل جلوگیری از بازگشت بهبودیافتگان به دام اعتیاددانست و اضافه کرد: اعطای تسهیلات خود اشتغالی مبتنی بر مهارت های فرد با کمک دستگاههای حمایتی از برنامه های پیشگیری از بازگشت مجدد بهبودیافتگان خواهد بود.

 

انتهای پیام/