مدیر عامل مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست دارالمحسنین عمده ترین مشکلات این مرکز را عدم فضای فیزیکی مناسب برای نگهداری کودکان و همچنینن نبود منابع مالی پایدار عنوان کرد.

به گزارش بصیر سبزوار،زهرا انارکی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بابیان اینکه این مجموعه از مهر ماه ۹۳ آغاز به کار کرده است اظهار داشت: مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست ۳تا ۵ سال در سبزوار تنها مرکزی دراستان خراسان رضوی است که اقدام به نگهداری کودکان در این بازه سنی نموده است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر این مرکز تنها ظرفیت نگهداری ۱۵کودک را دارد بیان داشت: تکمیل ظرفیت این مرکز سبب شده است تا کودکان بی سرپرست در این بازه سنی پشت درهای افزایش ظرفیت قرار بگیرند.

 

انارکی همچنین نبود منبع درآمدی پایدار را برای موسسه دارالمحسنین مشکل از جمله مشکلات گریبان گیر عنوان کرد و افزود: هزینه ثابت نگهداری از کودکان در ماه مبلغی بالغ بر۷میلیون تومان است که اکثراین مبلغ توسط خیرین تامین می شود.

 

مدیر عامل موسسه دارالمحسنین بیان داشت : مسئولان موسسه در نظر دارند تا با اخذ مجوز های لازم برای نگهداری کودکان تا سنین بالاتر نقش خانواده را ایفا کرده و از تحویل آنها به مراکز دیگر به جهت جلوگیری ازلطمات روحی جلوگیری کنن.

 

انارکی ادامه داد: در مدت تاسیس این مرکز بسیاری از مسئولان قول هایی را در زمینه بهبود وضعیت نگهداری از کودکان داده اند که امید واریم با عملی شدن این قول ها بهبودی در وضعیت نگهداری کودکان حاصل شود.

 

وی با اشاره به حضور هفتگی روانشناسان و پزشک کودکان در این مرکز خاطر نشان کرد: تشکیل پرونده ها بررسی شخصیتی و روانشناسی در جهت افزایش سطح فرهنگی برای ورود کودکان به جامعه انجام شده است.

 

انتهای پیام/