فرماندار خوشاب از نصب 156کنتور حجمی هوشمند بر چاه های این شهرستان خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار ، حسین ابراهیمی کردیانی با بیان اینکه ۱۷۶ حلقه چاه واجد شرایط نصب این نوع کنتور ها در شهرستان وجود دارد اظهارداشت: نصب ۱۵۶کنتور حجمی در دستور کار قرار گرفته است که به زودی انجام خواهد شد.

 

وی همچنین تاکید کرد: ۲۰حلقه چاه باقی مانده نیز باید توسط دستگاهها ی مربوطه امکان سنجی شده و هرچه سریعتر نسبت به نصب کنتور های مورد نیاز اقدام شود.

 

ابراهیمی آب را مهم ترین عامل در توسعه پایدار اعلام کرد و افزود: حفاظت و صیانت از این نعمت الهی عزم ملی و بسیج همگانی را می طلبد.

 

فرماندار خوشاب با اشاره به اثرات مخرب و غیرقابل جبران ناشی از خشکسالی ها و اضافه برداشت از آب های زیر زمینی تصریح کرد: ترویج فرهنگ صرفه جویی، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در امر استفاده از آب تاثیر بسیار زیادی در رفع این مشکل خواهد بود.

 

وی با تاکید بر برخورد قاطع با خاطیان و بهره برداران از آب های غیر مجاز خاطر نشان کرد: شورای حفاظت از آب شهرستان عزمی راسخ بر حفاظت از این گنجینه دارد.

 

ابراهیمی استفاده از روش های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت را عامل موثری در نگه داشت سفره های زیر زمینی دانست و افزود: نباید با استفاده از روش های قدیم آبیاری صرفه محصولات کشاورزی خود را تنزل دهیم.

 

فرماندار خوشاب: بهره برداری از منابع آبی جدید را منوط به اظهار نظر فنی کارشناسان عنوان کرد و بیان داشت: بدون نظارت هیچ گونه بهره برداری جدیدی از منابع صورت نخواهد گرفت.