معاون فنی و عمرانی فرماندار گفت: صرف بودجه در زمینه فرهنگ سازی ترافیکی نوعی سرمایه گذاری است.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد کلاته در جلسه شورای ترافیک شهرستان با بیان اینکه امروز بسیاری از آمار تصادفات به دلیل ناهنجاری های ترافیکی در شهر صورت می گیرد اظهار داشت: باد در زمینه فرهنگ ترافیک وارد عمل شویم و سطح فرهنگ ترافیکی را بالا بببریم.

 

وی همچنین در این جلسه با تاکید مجدد بر اجرایی شدن مصوبات شورای ترافیک توسط دستگاههای مجری در شهرستان تصریح کرد: مصوبات شورای ترافیک به عنوان قانون است و بعد تصویب در این شورا نباید اجرای آن به تاخیر بیافتد.

 

کلاته همچنین با تشکر از نیروی انتظامی و پلیس راهور در زمان حرکت کاروان های ستاد ارتحال امام بیان داشت: خوشبختانه دراین زمان با اقدامات صورت گرفته هیچ گونه مشکلات ترافیکی حادث نشد.

 

معاون فنی و عمرانی فرمانداری همچنین به مصوبه جلسات گذشته این شورا مبنی بر ایجاد خا کریزها در کنار پل های جاده ای با اختلاف سطح اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی از این خاک ریز ها که در سال های گذشته ایجاد شده اند به علت بارندگی ها تبدیل به موانعی شده اند که درچندین مورد سبب بروز حادثه شده اند.

 

رئیس پلیس راه سبزوار نیز با انتقاد از عملکرد برخی دستگاهها ی مربوط در امر ترافیک شهری خاطر نشان کرد : در بروز برخی از تصادفات دستگاههای اجرایی نیز مقصر شناخته خواهند شد که براساس ماده سه تبصره ۴ قانون ترافیک در تصادفات دخیل بوده وآنها نیز سهی از خسارات را باید برعهده داشته باشند.

 

انتهای پیام/