فرماندار خوشاب گفت: این شهرستان با بیش از 40هزار نفر جمعیت تنها دارای یک کتابخانه است.

به گزارش بصیر سبزوار،حسین ابراهیمی کردیانی با انتقاداز سطح کتابخوانی در شهرستان اظهار داشت: هر کدام از مسوولان دستگاه های اجرایی به نوبه خود می توانند در رشد و ارتقای کتابخانه و فرهنگ کتابخوانی در این شهرستان تاثیر بسزایی داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه دغدغه های فرهنگی باید در اولویت کار مسئولان باشدخواستار همکاری مسئولان و خیرین شهرستان در توسعه فضاهای کتابخانه ای شهرستان شد.

 

وی با بیان اینکه شهرستان خوشاب با بیش از ۴۰هزار نفر جمعیت تنها دارای یک کتابخانه است خواستار همکاری مسئولان و خیرین شهرستان در توسعه فضاهای کتابخانه ای شهرستان شد.

 

ابراهیمی کردیانی با اشاره به پتانسیل های موجود در روستا ها شهرستان تصریح کرد: : دست کم پنج کتابخانه در روستاهای بزرگی همچون رباط جز ، نوده انقلاب ،مشکان ، بلقان آباد و سیدآباد مورد نیاز است .

 

وی همچنین به سهم نیم درصدی نهاد کتابخانه ها از شهرداری خاطر نشان کرد: شهرداری باید این سهم را به موقع پرداخت کرده تا بتوان برای افزایش و توسعه فضاهای کتابخانه ای شهرستان برنامه ریزی کرد.

 

فرماندار خوشاب با بیان اینکه ترغیب و تشویق جامعه به حوزه کتابخوانی نقش به سزایی در بالابردن سطح فرهنگی ایفا خواهد داشت اضافه کرد: : برای این نیاز فرهنگی بایستی ارتباط و تعامل خوبی بین ارگان ها و سازمان های آموزشی و خدماتی برقرار شود.

 

ابراهیمی تاکید کرد: ساخت کتابخانه وتجهیز آن اعتبار بسیاری می طلبد و برای تحقق این امر مهم باید در جهت ساخت کتابخانه های مشارکتی گام برداریم.

 

وی ظرفیت بالای خیرین در شهرستان را فرصت مناسبی برای ایجاد فضا های فرهنگی دانست و تاکید کرد: روشنگری در این زمینه وظیفه ای است بردوش مسئولان تا با ترغیب خیرین به حضور در این حوزه گام بلندی در جهت ارتقای فرهنگی شهرستان بردارند.

 

فرماندار خوشاب همچنین با اشاره به پیشینه و نگاه این شهرستان به کتابخوانی گفت :  ترویج نهج البلاغه و نیز توسعه کتابخوانی از موقوفات این شهرستان است که حکایت از مطالبه و دغدغه جدی مردم دارد .
انتهایپیام/