رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایجاد شرکت های مشارکتی در زمینه ساخت خودرو با کشورهای خارجی خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار ،رضا رحمانی با انتقاداز نحوه عقد قرار دادهایی که در قبل با برخی از شرکت های خودور ساز منعقد شده است اظهار داشت: در قرارداد های جدید باید به توان داخلی توجه شود و در ساخت خودروها از این توان استفاده شود.

 

وی با اشاره به قدرت جوانان ایران در ساخت نمونه های خارجی از پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه ها مانند RQ-1700 تاکید کرد: سیاست کاری درایجاد این شرکت ها بومی کردن دانش خودروساز های مطرح به کمک توان داخلی است .

 

رحمانی ادامه داد: شرکت پژو در گذشته با انعقاد قرارداد هایی ماشین های از رده خارج خود را در بازار ما به روش رساند ودرحال حاضر نباید به بهانه رفع تحریم و بدون در نظر گرفتن شرایط صادرات مجدد بازار خود را در اختیار این شرکت قرار دهیم.

 

رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس هدف از تشکیل شرکت های مشارکتی در صنعت خودرو را فزودن به توان داخلی و کسب سهمی از صادرات در آینده ای نزدیک دانست وافزود: ما می توانیم با مشارکت شرکت ها محصولات خود را سطح محصولات به روز دنیا نزدیک کنیم و در بازارهای جهانی سهم داشته باشیم.

 

وی همچنین با اشاره به انحلال برخی از موسسات مالی این کار را نتیجه عدم توجه و نظارت بانک مرکزی عنوان کرد و ادامه داد: تبلیغات این موسسات در بهترین مکان ها شهر و در معرض دید همه گان بوده که متاسفانه در آن زمان هم هیچ گونه مجوزی نداشته اند.

 

رحمانی با بیان اینکه ما ازبانک مرکزی حمایت می کنیم خاطر نشان کرد: بانک مرکزی نیز باید در صدد جبران خسارت گذشته برآید.

 

وی همچنین با اشاره به استفاده از تولیدات داخلی تاکید کرد: بایداز نظر فرهنگی تغییر کنیم و باورمان به محصولات داخلی را افزایش دهیم تا بتوانیم از تولیدگران داخلی حمایت کرده و محصولات ایرانی استفاده منیم.

 

نماینده مردم تبریز در مجلس واردات کالاهایی را که مشابه داخلی دارند و دست تولید گران ایرانی وارد می شوند را جنایتی در حق جوانان کشور اعلام کرد.

 

انتهای پیام/