نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از رشد 5 برابری دیار سربداران در بخش صنعت و تولید خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار، رمضانعلی سبحانی فر صبح امروز در نشست تخصصی ستاد تسهیل و رفع موانع واحدهای تولیدی سبزوار اظهار داشت: امروز شاهد اثرات حضور دو سال گذشته ستاد تسهیل کشور در سبزوار هستیم.

 

وی با بیان اینکه شهرستان سبزوار در بخش صنعت و تولید رشدی ۵ برابری داشته است، افزود: باید در رفع مشکل بیکاری به صنایع کوچک توجه ویژه ای داشته باشیم.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حدود ۱۰۰ پرونده توسط صنعتگران عزیز سبزواری تشکیل شده که تنها ۲۰ پرونده کامل و آماده احداث کارخانجات تولیدی در شهرستان است.

 

سبحانی با اشاره به اینکه باید با نگاه مثبت به رفع موانع در واحدهای تولیدی نگاه کنیم، عنوان کرد: میتوان ۱۰ طرح را از محل صندوق سرمایه گذاری شهرک های صنعتی و ۱۰ طرح را نیز از محل طرح های اعتباری، تامین اعتبار کنیم.

 

وی با اشاره به خواسته مردم جوین و جغتای در ارتباط با ایجاد شعبه بانک صنعت و معدن در شهرستان های مذکور گفت: وجود تعاونی ها و شرکت های بسیار در این شهرستان ها زمینه مناسبی را برای ایجاد این بانک در آنجا فراهم میکند.

 

سخنگوی کمیسیون صنعت، معدن و تجارت مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: انجام چند طرح توسعه ای در شرکت کابل خودرو سبزوار چه در بحث قطعه سازی و….و به صورت مشارکتی زمینه رشد و توسعه این شرکت را فراهم خواهد کرد.

 

انتهای پیام/