کارشناس مسائل سیاسی گفت: بعضی هنوز هم فکر میکنند که مشکل آمریکا با ایران بر سرمسائل هسته ای است.

امین مرادی در گفتگو با خبرنگاربصیر سبزوار اظهار داشت: برخی تصور میکنند که دشمنی آمریکا با ایران بر سر مسائل هسته ای است و با حل این مشکل آمریکا دست از دشمنی با ایران برخواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه اگر ایران تمامی فناوری هسته ای که خود بااستفاده از دانش بومی به آن دست پیدا کرده است را تعطیل کند باز هم آمریکا واستکبار دست از توطئه برای براندازی نظام جمهوری اسلامی برنخواهد داشت .

 

مرادی تصریح کرد: آمریکا در مذاکرات هسته ای به دنبال تحقیر ملت ایران است و سعی دارد با انتشار بازتاب این مذاکرات در جامعه جهانی بی اعتمادی که در کشور ها نسبت به آمریکا و هم پیمانانش به وجود آمده را جبران کند.

 

این تحلیگر مسائل سیاسی با بیان اینکه امروزه نقش ایران در تصمیمات منطقه و جهان بسیار تاثیر گذار است خاطر نشان کرد: امریکا سعی دارد با طولانی کردن روند مذاکرات در افکار عمومی جهان انحراف ایجاد کند.

 

وی به بی اعتمادی بر آمریکا تاکید کرد و بیان داشت: نباید فریب قدم زدن ها و لبخند های آنان را بخوریم چرا که هیچ گاه در رفتار شان سلامت وجود نداشته و دبه کردن جزء لاینفک مذاکره کنندگان آمریکایی است.

 

مرادی با بیان اینکه امریکایی ها با اسلام ظاهری هیچ مشکلی ندارند اضافه کرد: آمریکا و مستکبرین با ساختن اسلام آمریکایی بر برخی از مسلمین تسلط پیدا کرده اند و سعی دارند این روش را در ایران نیز پیاده کنند.

 

وی اصل دشمنی آمریکا را با ایران برسر صدور انقلاب بر کشورهای دیگر جهان دانست و عنوان کرد: ایجاد گروهک های تروریستی مانند داعش النصره و القاعده توسط آمریکایی ها نشان دادن چهره خشن از اسلام از جمله اقدامات امریکا و هم پیمانانش برای جلوگیری از این روند است.