رئیس اتاق اصناف سبزوارگفت: عدم درک متقابل دولت از اصناف، سبب رو دررویی دولت و بازار می شود.

به گزارش بصیر سبزوار ،فخرالدین فتاحی جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اساسی ترین و قدیمی ترین نیازهای هر دولت همراهی بازار و اصناف در کنار خود است.

 

وی با بیان اینکه عدم درک متقابل دولت از بازار سبب رودررویی هایی بین دولت و بازار شده است ادامه داد: مرزبندی های به وجود آمده و خط کشی ها سبب کسادی در بازار و ایجاد بار روانی منفی در جامعه خواهد شد.

 

وی بازار را یکی از اصلی ترین ارکانی دانست که نقش آفرینی بسیاری در جامعه داشته و تاکید کرد: صنوف با جلب اعتماد مردم می توانند به بقا خود ادامه دهند و در غیر اینصورت محکوم به تباهی هستند.

 

فتاحی با اشاره به اینکه بازار منشا خدمات به جامعه است تصریح کرد: اصناف به عنوان تکه ای از پازل جامعه باید به درک درستی از موقعیت و فلسفه اجتماع برسد.

 

رئیس اتاق اصناف سبزوار این نهاد را تجلی مشارکت تمامی اتحادیه ها و اصناف عنوان کرد و ادامه داد: این مشارکت در کنار دولت می تواند با تمامی توان به رفع مشکلات مردم در زمینه های گوناگون بپردازد.

 

وی خاطر نشان کرد: اصناف با کاهش بارروانی در جامعه از طریق هم دلی و هم زبانی می توانند به توسعه و تعالی شهرستان ،منطقه و در نهایت کشور کمک کنند.

 

فتاحی با اشاره به نگاه دینی صاحبان صنوف در ایران بیان داشت: در شرایط کسادی بازار تمامی مراکز صنفی با در نظر گرفتن شرع مقدس اسلام سعی در رعایت حقوق مصرف کنندگان به بهترین شکل ممکن دارند.

 

وی تاکید کرد: هرگاه شرایط ثبات بر اصناف حاکم بوده است این ثبات به کل جامعه سرایت کرده و سبب به آرامش رسید آن شده که در این آرامش مصرف کنندگان نیز احقوق خود به بهترین شکل بهره مند می شوند.

 

انتهای پیام/