رئیس شوراری اسلامی شهر گفت: کوتاهی شهرداری در جمع آوری مستندات تاریخی آئین استقبال از امام زمان (عج) باعث کاهش استقبال همشهریان از برنامه امسال شد.

به گزارش بصیر سبزوار،کاظم کرامت با بیان اینکه نباید در اظهار نظرهایمان با یکدیگر تعارف داشته باشیم افزود: متاسفانه شهرداری سال گذشته تهیه مستندات تاریخی این آئین را پشت گوش انداخت که حاصل آن کاهش استقبال عامه مردم و خواص از برنامه امسال بود.

وی با تاکید بر اینکه استمرار این مراسم در سال های آینده در گرو مردمی شدن و تائید صاحب نظران و علماء است بیان کرد: باید از همین امروز جهت آسیب شناسی اجرای ۲ سال برگزاری و جمع آوری مستندات تاریخی اقدام کنیم در غیر اینصورت پایان خوشی در انتظار این برنامه نخواهد بود.

 رئیس شورای سبزوار با تائید برخی انتقادات درباره طولانی بودن مسیر و سردرگمی مردم و اجرای برنامه های به روز برای جوانان تصریح کرد: استخراج  شرح حقیقت و واقعیت این حرکت معنوی از تاریخ توسط صاحب نظران حوزه و دانشگاه مهمترین کاری است که باید در اسرع وقت انجام شود.

کرامت با تاکید بر اینکه  اگر کار فرهنگی درست اجرا نشود یقینا با شکست مواجه می شود اضافه کرد: اگر این مسائل تا سال آینده برطرف نشود مطمئنا برگزار نشدن این مراسم بهتر از اجرای آن است البته امسال یکی از تاکیدات ما به برگزار کنندگان این بود که چون کارها را فراهم نکرده اید و دیر به فکر افتاده اید برگزار نشود./سایت شورای شهر

 

انتهای پیام/