سفر ناصر املی فعال اصلاح طلب به منظور سخنرانی در همایش روحانی تنها نیست در شهرستان سبزوار لغو شد.

به گزارش بصیر سبزوار، قرار است همایش “روحانی تنها نیست “توسط انجمن اسلامی معلمان سبزوار در دیار سربداران به مناسبت ۲۴ خرداد برگزار شود.

 

ناصر آملی از اعضای حزب منحله مشارکت و سردبیر سابق روزنامه توس(نزدیک به نهضت آزادی) میهمان ویژه این همایش و سخنرانی اصلی آن بوده است.

 

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: سفر ناصر آملی فعال اصلاح طلب به منظور شرکت در همایش روحانی تنها نیست در شهرستان سبزوار لغو  و به وی اجازه سخنرانی در این مراسم داده نشده است.

 

لازم به ذکر است، سال گذشته نیز همزمان با روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد ناصر آملی قصد سخنرانی داشت که با شعارهای دانشجویان “مرگ بر فتنه گر”، “هیهات من الذله”، “حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست”، ” فتنه گر حیا کن دانشگاه را رها کن” و”موسوی و کروبی اعدام باید گردند” مواجه شد از سخنرانی منصرف شد و آمفی تئاتر را ترک کرد.

 

گفتنی است ناصر آملی سردبیر سابق روزنامه توس(نزدیک به نهضت آزادی) بوده است که در سال ۷۷ به جرم توهین به حضرت امام(ره) و شهید لاجوردی توقیف شد.

 

مهاجرانی وزیر فراری دولت اصلاحات در باره توقیف این روزنامه گفته است:”اگر من هم عضو هیئت منصفه مطبوعات بودم، رای به بستن توس می دادم. این روزنامه به جای آگاهی بخشی به افکار عمومی، اوضاع سیاسی را متشنج و با چاپ مقاله های روزنامه نگاران و نویسندگان دوره شاه، نسبت به اصول و ارزش های دینی که عموم مردم ایران به آنها ایمان دارند، ابراز شک و تردید کرد و به مراجع دینی توهین نمود. دست اندرکاران توس به بازی خطرناکی دست می زنند زیرا تلاش می کنند خود را طرفدار خاتمی جلوه دهند حال آن که گروه توس در واقع سخنگوی نهضت آزادی به ریاست ابراهیم یزدی است…”

 

انتهای پیام/