شهردار سبزوار از رفع مشكلات فاضلاب كشتارگاه نيمه صنعتي تا شهريور ماه امسال خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار، محمدعلی طالبی اظهار داشت: کشتارگاه سنتی سبزوار ابان ماه سال گذشته برای تبدیل به نیمه صنعتی به بخش خصوصی واگذار شد تا دغدغه مسئولان شهری و شهروندان سبزواری را در خصوص معضلات کشتارگاه و بهبود وضعیت بهداشتی برطرف نماید.

وی در خصوص وضعیت نامطلوب دفع فاضلاب کشتارگاه نیمه صنعتی بیان داشت: این امر تاثیر بسیاری در بهداشت محیط و سلامت شهروندان داشته و شهرداری خود را موظف به اصلاح این سیستم می داند.

طالبی تصریج کرد: طی بازدید هایی که از محل انجام شده در صدد ایم تا این معضل را در ابتدا به صورت مقطعی و در فاصله زمانی کوتاهی به صورت کامل حل نماییم.

شهردار سبزوار اضافه کرد: اقدامات عمرانی نیز تا پایان شهریور ماه در دستور کار قرار می گیرد تا فاضلاب کشتارگاه از وضعیت غیربهداشتی خارج و از این حیث دیگر نگران سلامت اهالی منطقه و شهروندان سبزواری نباشیم.

رئیس اداره محیط زیست سبزوار نیز با بیان اینکه این فاضلاب نوعی فاضلاب صنعتی محسوب می شود خاطر نشان کرد: این فاضلاب تاکنون تصویه نشده است و پس از تصویه نیز با شرایط که در قانون است تنهابرای مصارف خاص قابل استفاده می باشد.

محمد علی عمارلو با اشاره به تولید ۵۰مترمکعب تولید روزانه فاضلاب در این کشتارگاه و عدم تصفیه و دفع مناسب خاطر نشان کرد: دفع فاضلاب که در حال حاضر صورت می گیرد برای بهداشت جامعه بسیار خطر ناک است.

وی ادامه داد: همراه این فاضلاب امعاء و احشا دام های کشتار شده نیز وجود دارد که سبب تجمع سگ های ولگرد در منطقه شده است.

کشتارگاه نیمه صنعتی دام سبزوارکه تحت نظارت شهرداری است دارای ۱۵ هزار متر مربع مساحت و سالن کشتاری به مساحت ۴۰۰ مترمربع می باشد.

 

انتهای پیام/