کارشناس مسائل سیاسی گفت: نگاه جناحی به پرونده مهدی هاشمی ضعف بزرگی را در فضای سیاسی کشور رقم خواهد زد.

به گزارش بصیر سبزوار، امین کوشکی در ارتباط با صدور حکم قطعی برای پرونده مهدی هاشمی اظهار داشت: صدور حکم در این پرونده اقتدار دستگاه قضا در برخورد با متخلفان در هر سطحی که باشند را نشان می دهد.

 

وی با بیان اینکه نباید به هیچ عنوان به اینگونه پرونده ها به صورت جناحی نگاه شود، افزود: قوه قضاییه یک نها فراجناحی است و اگر اینگونه نباشد توان مقابله با احدی را نخواهد داشت.

 

استاد دانشگاه حکیم سبزواری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با مفاسد اقتصادی در هر سطحی که باشد برخورد قاطع می کند، بیان داشت: نمونه های متفاوت این مطلب را در پرونده های دیگر دستگاه قضا شاهد هستیم.

 

کوشکی در ادامه تصریح کرد: اگر بخواهیم اعتماد سیاسی مردم را تقویت کنیم باید دستگاه قضا در اینگونه پرونده های خاص تعجیل بیشتری را به خرج دهد تا نا امنی روانی جامعه که ناشی از فشار آن بر روی مردم است، بی تاثیر شود.

 

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به تعلل مسئولین در اجرای فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی، عنوان کرد: اگر مسئولین امر از همان ابتدا این دستور را عملی می کردند حال شاهد وجود اینگونه پرونده ها نبودیم.

 

وی با بیان اینکه عموم مردم خواستار برخورد قاطع دستگاه قضا با برهم زدگان امنیت روانی جامعه در حوزه های مختلف هستند، خاطر نشان کرد: دقت بیشتر مسئولین در انجام ماموریت های محوله و ورود بدون تعارف قوه قضا، باعث بالا رفتن اعتماد سیاسی مردم به نظام مقدس جهموری اسلامی ایران خواهد شد.

 

انتهای پیام/