نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر سبزوار به شهرداری اجازه دادند بخشی از سهام شرکت عمران و توسعه امیریه را خریداری کند.

به گزارش بصیر سبزوار به نقل از  روابط عمومی شورای اسلامی شهر سبزوار، یکصدو چهل و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر سبزوار صبح امروز به ریاست کاظم کرامت برگزار شد و ۱۰ دستور کار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

در ابتدای جلسه لایحه خرید ۳۴ درصد سهام شرکت عمران و نوسازی امیریه توسط شهرداری  توسط نورنهنگ نائب رئیس شورا قرائت شد.  در ادامه رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا  با بیان اینکه کمیسیون مربوطه موافق این لایحه است اظهار داشت: این لایحه در چهل و هفتیمن جلسه کمیسیون برنامه و بودجه بحث و بررسی شده و اعضاء کمیسیون موافقت خود را جهت خرید ۳۴ درصد سهام شرکت عمران و توسعه امیریه (سهامی خاص) اعلام کردند.  قلعه نوی با بیان اینکه مابقی سهام این شرکت متعلق به شرکت مسکن سازان شرق طرف قرار داد شهرداری در بافت فرسوده ارگ امیریه است تاکیدکرد شرکت عمران و توسعه امیریه فقط در ارگ امیریه اجازه فعالیت دارد و هرگونه تغییر در نوع فعالیت نیاز به مصوبه جدید شورا دارد.

 

 

قلعه نوی همچنین به مزایای سهامدار شدن شهرداری در شرکت عمران و توسعه امیریه اشاره کرد و اعمال نظارت مستمر شهرداری بر فرآیند و مراحل اجرا، ارائه گزارش مستند از فعالیت های اجرائی به شورای اسلامی شهر و مدیریت متمرکز شهرداری بر هزینه ها را از مهمترین آنها برشمرد. پس از اظهارات قلعه نوی رای گیری شد که با اکثریت آراء نمایندگان تصویب شد.

 

 

لایحه تهاتر زمین آقای الداغی در جنوب کمربندی با زمین شهرداری در بلوار آزادگان مجاور جایگاه سی ان جی دستور کار بعدی منتخبین مردم در شورای شهر بود. شهردار سبزوار در این باره گفت: آقای دکتر علی‌اصغر دادگر، جراح فوق تخصص سبزواری  تصمیم دارند موسسه  خیریه علمی فرهنگی در سبزوار احداث کنند. دکتر طالبی با بیان اینکه یکی از اهداف این خیر سبزواری کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت است افزود: قرار شده این موسسه ابتدا کلینیک های تخصصی قلب و چشم‌ پزشکی در سبزوار تاسیس کند تا از محل درآمد آن به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت کمک شود.

 
شهردار سبزوار در ادامه به اهدا زمین یک و نیم هکتاری برای ساخت این موسسه خیریه توسط  یک خیر سبزواری به نام هادی الداغی اشاره و تصریح کرد:  چون زمین برای این کار جایگاه مناسبی ندارد مسولین موسسه خیریه از شهرداری درخواست کردند که این زمین به‌صورت معوض در اختیار شهرداری سبزوار قرار گیرد و در عوض معادل ریالی قیمت زمین به زمین دیگری به آنها واگذار شود. وی بیان کرد: زمین اهدائی آقای الداغی در ضلع جنوب کمربندی و زمین پیشنهادی شهرداری برای تهاتردر شمال کمربندی بلوار آزادگان مجاور پایگاه سی ان جی است.

 

 

اعضاء شورا پس از استماع اظهارات شهردار با  اتفاق آراء موافقت خود را با این لایحه اعلام کردند.

 

 

در ادامه جلسه نامه شهرداری درباره فرهنگسرای امام رضا(ع) که مراحل پایانی ساختمانی را پشت سر می گذارد توسط نائب رئیس جلسه قرائت شد که پس از اظهارات آقایان کرامت زارعی، نیک فر و دکتر طالبی نمایندگان مردم خواستار بررسی مجدد شهرداری شدند.

 

 

درخواست بخشودگی الحاق به محدوده ملک یکی از شهروندان که قرار است ملک خود را به موسسه خیریه بیماری های خاص و صعب اعلاج حضرت علی اصغر (ع) جهت ساخت بیمارستان اهدا نماید یکی دیگر از دستور کارهای شورا بود. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در این باره با بیان اینکه شورای اسلامی شهر قانونا اجازه ندارد بخشودگی شخصی را تصویب کند پیشنهاد داد ابتدا باید زمین به موسسه خیریه منتقل شود. اعضاء شورا نیز با پیشنهاد قلعه نوی رئیس کمیسیون مربوطه موافقت کردند.

 

 

لایحه های توافق نامه های محمدرضا ایزی و خانم ها و آقایان مطهری، اسکان پرسنل شهرداری در سفر تابستانی تا پایان دوره چهارم شورا و تمدید قرار داد تابلوهای تبلیغاتی از موارد مطرح شده در جلسه رسمی و علنی شورای شهر بود که با نظر نمایندگان مردم به تصویب رسید.