مدیر سازمان جهاد کشاورزی سبزوار از افتتاح بیش از 35پروژه در هفته جهاد کشاورزی خبر داد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار منصور برغمدی در نشست خبری به مناسب هفته کشاورزی اظهار داشت: همزمان با هفته کشاورزی بیش از ۳۵ پروژه به بهره برداری خواهد رسید که از این تعداد ۱۰پروژه در حوزه دام و طیور،سه پروژه در زمینه صنایع تبدیلی،یک پروژه در حوزه آبزیان و مابقی طرح های آبیاری کم فشار و پرفشار خواهد بود.

 

وی با اشاره به ۲میلیارد و ۳۷۶ میلیون تومان اعتبار مصوب این سازمان افزود: تا کنون ۱میلیارد و ۴۲۰میلیون تومان از این اعتبار محقق شده است و امید واریم تا پایان سال مالی تمام این اعتبار در اختیار سازمان قرار بگیرد.

 

برغمدی به رشد ۱۱۴درصدی در زمینه جذب تسهیلات کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: این تسهیلات صرف تجهیز و نوسازی ادوات کشاورزی و افزایش بهره وری در حوزه آبزی پروری و طیور خواهد شد.

 

وی تامین امنیت غذایی و تضمین سلامت محصول را اهم برنامه های در حال اجرا در سازمان دانست و تصریح کرد: این دو امر مهم را می توان با اجرای نظام کشاورزی پایدار به دست آورد.

 

مدیر سازمان جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: اجرای طرح کشت مستقیم از جمله مهم ترین طرح های اجرایی در نظام پایدار کشاورزی است ،که درسال جاری با این روش از کاهش ۴۵درصدی هزینه های کشت در واحدسطح برخوردار شده ایم.

 

وی با اشاره به اتفاقات در حوزه اقلیم شهرستان تاکید کرد: تغییر الگوی کشت از جمله نیازها برای حفظ منابع آبی موجود است.

 

برغمدی با اشاره به صدور استاد حفظ ارضی کشاورزی خاطر نشان کرد: متاسفانه هجوم برخی از افراد سود جو به اراضی کشوری به بهانه ایجاد خانه باغ از جمله تهدیداتی است که در کمین کشاورزی شهرستان قرار دارد.

 

وی ادامه داد: برخی از افراد اقدام به خرید اراضی کشاورزی در برخی از منطق خوش آب وهوای شهرستان کرده و بدون اخذ مجوز اقدام به تغییر کاربری زمین مورد نظر می کنند .

 

انتهای پیام/