خطیب جمعه سبزوار گفت: دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم از جمله راهبرد های امام و رهبری بوده است.

به گزارش بصیر سبزوار حجت الاسلام و المسلمین محمد سلیمانی در خطبه های نمازجمعه سبزوار با اشاره به تجاوزات آل سعود به مردم یمن و اظهار داشت: حمایت از مظلوم و مقابله با ظالم سیره ائمه بوده است و امروزه نیز از راهبردهای امام خامنه ای است.

 

وی با ابیان اینکه ظالم و کسانی که از او حمایت کرده و کسانی که به این ظلم رضایت دارند همگی در روا داشتن این ظلم شریک هستند تصریح کرد: رژیم آل سعود که به نیابت از آمریکا حملات وحشیانه علیه مردم بی دفاع یمن روا داشته است و حامیان این رژیم در این ظلم شریک هستند.

 

سلیمانی تاکید کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران با به کار گرفتن شیوه عملی اسلام در برابر ظلم ساکت ننشسته و از مظلومان جهان دفاع خواهد کرد.

 

خطیب جمعه سبزوار همچنین با اشاره به هفته محیط زیست خاطر نشان کرد: پاکیزه نگاه داشتن محیط زیست را سبب آرامش روانی وگسترش سلامت در جامعه خواهد شد وتمامی افراد باید در حفظ محیط زیست به عنوان سرمایه های خدادای سهیم باشند.

 

وی به در پیش بودن روز جهاد کشاورزی اشاره کرد وافزود: این سازمان با فرمان امام (ره)با عنوان جهاد سازندگی آغاز به کار کردو خدمات شایانی را نیز به انقلاب ودرجهت استحکام آن ارائه داد و با تقدیم شهدای فراوان از انقلاب پاسداری کرده و سبب ارتقای سطح خدمات در جامعه شده است.

 

سلیمانی در پیش بودن ماه رمضان را فرصتی برای قرب به خداوند دانست و افزود: روزه داری تسلیم شدن انسان در برابر قوانین الهی است .

 

خطیب جمعه سبزواربا بیان اینکه روزه زکات بدن است به حدیثی از امام صادق(ع) اشاره کرد که ایشان فرموده اند روزه داری در روزهای گرم تابستان از بهترین جهاد ها است.

 

وی همچنین با اشاره به کاهش آمار جرم و جنایت در ماه مبارک رمضان گفت: انسان ها در این ماه به خداوند تبارک نزدیک شده و این عامل سبب می شود تا گناهان ریز و درشت کمتری انجام دهند.

 

انتهای پیام/