پنجمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت آیت الله حسین شهرستانی در سبزوار برگزار می شود.

این مراسم همزمان با پنجمین سالگرد عروج این عالم مبارز و انقلابی، عصر پنج شنبه (۲۱ خرداد) ساعت ۱۸ در مسجد شهید توسلی برگزار خواهد شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام جعفری نسب به بیان سیره عملی و ویژگی های شخصیتی ایشان خواهد پرداخت.

 

آیت الله حسین شهرستانی در سال ۱۳۱۲ هـ.ش در سبزوار متولد شد، از سنین نوجوانی تحصیلات حوزوی را در سبزوار آغاز نمود و سپس سطوح عالی را در محضر اساتید بنامی چون حضرت امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی در مشهد و قم ادامه داد.

 

مرحوم آیت الله حاج شیخ حسین شهرستانی در دوران مبارزات انقلابی خرداد ۱۳۴۲ و بخصوص در جریان چاپ مقاله موهن روزنامه اطلاعات که به قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ منجر شد، نقش مهمی در ساماندهی اعتراضات مردم سبزوار و روستاهای اطراف داشتند.

 

آیت الله شهرستانی بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در تبیین راه اصیل انقلاب و فکر روشن حضرت امام خمینی(ره) تلاشهای فراوانی داشتند. در دوران جنگ تحمیلی نیز با حضور در مسجد آقابیگ این مسجد را به محلی برای جذب و پرورش جوانان پرشور انقلابی تبدیل نمودند بطوریکه بسیاری از شهدای شاخص سبزوار از پرورش یافته این این عالم فرزانه محسوب می شوند.

 

ایشان تا پایان عمر ضمن تدریس در حوزه ها و دانشگاههای سبزوار به عنوان امام جماعت مسجد شهید توسلی شمع محفل رزمندگان و بسیجیان بود و به تبلیغ معارف ناب اسلام و انقلاب می پرداختند و همواره سخنرانی ها و درس اخلاق این عالم ربانی در مسجد شهید توسلی و پارسایی و زهد و تقوای ایشان راهنمای اندیشه و عمل سالکان الی الله بود.

 

سرانجام این عالم ربانی و عارف صمدانی پس از سالها تحصیل و تبلیغ و مجاهدت در روز اول ماه رجب المرجب ۱۴۳۱ هـ.ق برابر با ۲۴ خرداد ۱۳۸۹ پس از مدتها تحمل رنج و سختی بیماری چشم از جهان فروبست.

 

یادش گرامی و راهرش پر رهرو باد.

 

منبع: سلام سربدار/