رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: تحریم ها نمی تواند سد راه پیشرفت ایران شود.

محمد رضا محسنی ثانی در گفتگو با بصیر سبزوار در خصوص تأثیر تحریم ها بر وضعیت اداره کشور و سرعت پیشرفت علوم، اظهار کرد: تحریم های ظالمانه تنها توانسته باعث کند شدن حرکت ایران به سوی دستیابی به اهداف خود شود و رفع آن‌ها تاثیر چندانی در برطرف شدن مشکلات نخواهد گذاشت.

 

وی با بیان اینکه رفع مشکلات روزمره مردم با تحریم ها ممکن نخواهد بود، تاکید کرد: نسخه شفا بخش اقتصاد ایران اجرای اقتصاد مقاومتی بر اساس منویات رهبری خواهد بود و این مهم باید به صورت جدی مورد توجه دولت و مردم قرار بگیرد.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید هدف از مذاکرات، توافق به هر قیمتی باشد، تصریح کرد: مبنای توافق باید احقاق حقوق نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

محسنی خاطرنشان کرد: توافقی مفید خواهد بود که تأکیدات مجموعه نظام را در بر بگیرد و سبب حفظ خطوط قرمز کشور شود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: اگر این مذاکرات منجر به توافق نشود، ضربه‌ای به کشور نخواهد خورد و ایران همچنان با قدرت به مسیر پیشرفت خود ادامه خواهد داد.

 

وی با اشاره به روند مذاکرات و مطرح شدن حاشیه‌هایی پیرامون آن، عنوان کرد: آنچه که برای ما در زمینه مذاکرات مهم است و باید تیم مذاکره‌کننده نیز بر آن پافشاری کند، مسئله اصلی، مسئله حقوق هسته‌ای ملت ایران است.

 

محسنی با بیان اینکه حتی کشورهای امضا کننده پروتکل الحاقی نیز اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نمی‌دهند، تأکید کرد: مراکز نظامی ایران جزو خطوط قرمز نظام بوده و به هیچ عنوان اجازه بازرسی از این مناطق داده نخواهد شد.

انتهای پیام/