در آستانه سومین سال دولت تدبیروامید نگاه اجمالی بر برخی وعده انتخاباتی دولت در سال 92نشان می دهد که این وعده ها عملی نشده است و خبری از تحقق درآنها دیده نمی شود.

 

به گزارش بصیر سبزوار ،حجت الاسلام حسن روحانی در اولین برنامه های تبلیغاتی خود از راه حل ۱۰۰روزه ای خود برای حل مشکلات اقتصادی نام برد و مدعی شد در این کوتاه مدت قابلیت ایجاد تحول در برنامه اقتصادی ایران را دارد حال باگذشت نزدیک به دوسال از مهلت ۱۰۰روزه ای که دولت برای خود تعیین کرده بود شاهد عملی نشدن این وعده هستیم و مشکلات تا جایی پیش رفته که حل کمبود آب نیز به رفع تحریم ها وابسته شده است.

 

برطرف کردن معضل اشتغال به عنوان یکی از جدی ترین برنامه های اقتصادی در زمان انتخابات از سوی آقای روحانی مطرح شد تا جایی که وی در گفتگو با ایرانیان خارج از کشور در شبکه جام جم مطرکرد:”ما برای اشتغال یک برنامه جدی خواهیم داشت و من جدی ترین برنامه اقتصادی ام در ماههای اول حل معضل اشتغال است و مخصوصا برای آنهایی که تحصیل کرده دانشگاهها هستند و وقتی این مشکل شد خود به خود ما می توانیم دانشجویان تحصیلکرده خارج از کشور را هم به داخل کشور جذب کنیم و استفاده بکنیم.”

 

افزایش حقوق کارگران همتراز با رشد تورم را نیز می توان از جمله شعارهایی دانست که مورد توجه قشر بزرگ کارگر در جامعه قرار گرفت که این رقم در سال جاری با کاهش اسمی تورم کمتر از سال های گذشته  افزایش پیدا کرد.

 

پرهیز از تهمت زدن و تخریب کردن جریان های سیاسی شعاری بود که از اعتدال دولت منتخب بر می خواست ونوید فضای آرام سیاسی و بدور از تشنج را میداد که رئیس جمهور محترم در سخنرانی هایی متعدد با نسبت دادن صفت هایی مانند بزدل،تازه به دوران رسیده ،افراطی ها لج باز و… به منتقدین دولت عملا بر این شعار خود خط بطلان کشید.

 

بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی و همچنین ارزش پولی ایران نیز از دیگر شعار هایی بود که وقایع تلخ و شرم آور فرودگاه جده نشان از عدم تحقق این شعار را برای مردم بازگو کرد.

 

چرخش چرخ زندگی مردن همزمان با چرخش سانتریفیوژها را می توان از جمله مهم ترین شعارهای دولت راستگویان دانست که رابطه مستقیم با عزت ملت دارد در ابتدای آغاز به کار دولت و انتقال پرونده هسته ای از شورای عالی امنیت ملی به وزارت خارجه عزم مجدی دولت برای پیگیری این موضوع مشخص شد.

 

پس از چند دور مذاکره و امضای توافق نامه ژنو بین ایران و ۵+۱ امید هایی دردل ملت برای حل پرونده سیاسی ایران روشن شد که طی مراحل بعدی و قبول تعهدات ایران در کاهش معنادار تعداد سانتریفیوژها مشخص شد که نه تنها چرخ زندگی مردم به راحتی نمی چرخد بلکه چرخش سانتریفیوژها نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

انتهای پیام/