رییس اداره بهزیستی سبزوار گفت: در سال 93 از هر هفت ازدواج دو فقره منجر به طلاق شده است.

به گزارش بصیر سبزوار، مرضیه کسرائی فر در نشست کارگروه اجتماعی بسیج زنان سبزوار که در شورای شهر برگزار گردید با اشاره به افزایش آمار طلاق و لزوم آسیب شناسی بیشتر در این حوزه اظهار داشت: بهزیستی از اسفندماه سال گذشته طرح بشیر را با هدف تحکیم بنیان خانواده با استفاده از خدمات مشاوره ای اجرا کرده است .

 

 

وی با اشاره به آمار طلاق در سبزوار ادامه داد : در سال ۸۵ از هر ۱۰ ازدواج در این شهرستان یک فقره منجر به طلاق شده و روند افزایشی طلاق ادامه داشته تا سال گذشته که از هر هفت ازدواج دو فقره منجر به طلاق شده است.

 

 

این مسئول با بیان اینکه از جمله مشکلات در طرح بشیر این است که اغلب زوجین تمایلی به شرکت در جلسات مشاوره را ندارند، تصریح کرد: این خانواده ها با اجبار مراجع قانونی به مراکز مراجعه می کنند که مشاوره های طلاق مشکل مداخله در بحران را به خود می گیرد .

 

 

کسرایی به خدمات دفتر اورژانس اجتماعی سبزوار اشاره کرد و گفت : اورژانس اجتماعی با هدف ارائه خدمات تخصصی به موقع و در دسترس برای کنترل و کاهش بحران های فردی خانوادگی و اجتماعی راه اندازی شده است .

 

 

وی زوجین متقاضی طلاق ، زنان و دختران در معرض آسیب ، دختران فراری ، همسر آزاری و کودک آزاری را از جمله افراد مورد حمایت در اورژانس اجتماعی عنوان کرد و افزود : در سال گذشته زوجین متقاضی طلاق با ۵۳۷ نفر بیشترین مراجعه کنندگان به این مرکز بوده اند.

 

 

رییس اداره بهزیستی سبزوار با بیان اینکه موضوع آسیبهای اجتماعی یک دغدغه و نگرانی جدی است، افزود : برای ساماندهی آسیب های اجتماعی و اصلاح ساختار کلان جامعه با توجه به تغییرات بوجود آمده و ارائه خدمات تخصصی دو راهبرد اساسی است که بایستی به آن پرداخته شود .

 

 

وی ادامه داد : همانطوری که شرایط اجتماعی در حال تغییر است مسائل و مشکلات و آسیب های جدیدی نیز پیش می آید که بایستی مورد توجه جدی قرار گیرند .

 

 

کسرائی فر با اشاره به اقدامات بهزیستی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت : این اقدامات در سه سطح آموزش مهارتهای زندگی ، تشخیص زودرس آسیب ها همراه با اقدامات اجتماعی و نیزجلوگیری از شدت یافتن آسیب ها وکاستن از تنش آن در خانواده و جامعه است .

 

 

رییس اداره بهزیستی سبزوار همچنین یکی از اولویت های اصلی را توانمندکردن زنان سرپرست خانوار عنوان کرد و گفت : با توجه به اینکه این زنان دارای سطح درآمدی پایینی هستند با مشکلات اجتماعی نیز درگیرند .

 

 

وی عنوان کرد : حمایت از زنان سرپرست خانوار و توانمندسازی آنان با اشتغال از جمله اولویت های اصلی در سازمان بهزیستی است .

 

انتهای پیام/