روز گذشته وزیر راه و شهر سازی، استاندار خراسان رضوی، مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی و دیگر مسئولین با حضور در محور سبزوار به قوچان از نزدیک تردد وسایل نقلیه و مشکلات موجود در آن را بازدید کردند. محوری که قرار بود دوبانده شود ولی هنوز به دلیل عدم وجود اعتبار بر زمین مانده است.

به گزارش بصیر سبزوار، چندی قبل نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خواستار تکمیل جاده ترانزیتی سبزوار- قوچان شده بود.

 

محوری که به دلیل خرابی آن معلمان مدارس روستایی از رفتن به این روستاها اجتناب می‌کنند و با این وضعیت روستاهای حاشیه این جاده با مشکل تامین معلم مواجه خواهند شد.

 

از طرف دیگر سیر تردد بسیار زیاد وسایل نقیله علی الخصوص ماشین های ترانزیتی این جاده را به یک محور بین المللی و پل ارتباطی ایران با آسیای میانه کرده است.

 

روز گذشته وزیر راه و شهر سازی، استاندار خراسان رضوی، مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی و دیگر مسئولین با حضور در این محور از نزدیک تردد وسایل نقلیه و مشکلات موجود در آن را بازدید کردند. محوری که قرار بود دوبانده شود ولی هنوز به دلیل عدم وجود اعتبار بر زمین مانده است.

 

محمدرضا اخوان عبداللهیان مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما در ارتباط با دلیل بر زمین ماندن این پروژه گفت: تا امروز هر کاری شده است مبنی بر اتمام مطالعات دو بانده شدن محور سبزوار به قوچان بوده است.

 

وی با بیان اینکه انجام این کار نیاز به یک بودجه ملی دارد و از عهده استان خارج است، افزود: تمام تلاش ما بر این است که با کمک نمایندگان منطقه و وزیر راه و شهرسازی، ردیف مستقل ملی برای ادامه این پروژه تخصیص داده شود تا شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در این محور باشیم.

 

انتهای پیام/