با نگاه به وضعیت بازار علی الخصوص بازار میوه و تره بار در سطح شهر نه تنها آرامش را از دست میدهی بلکه باید با نگاهی حسرت بار از کنار رنگین کمان میوه های چیدمان شده عبور کنی.

به گزارش بصیر سبزوار، صبح یکشنبه هفته جاری جلسه ستاد نتظیم بازار در محل فرمانداری سبزوار برگزار شد.

 

معاون برنامه ریزی فرماندار در این جلسه اظهار داشت: در ایام ماه مبارک رمضان نباید مشکلی در زمینه تامین وتوزیع کالا وجود داشته باشد.

 

حسن پارسی پور با بیان اینکه هیچ بهانه ای در این زمینه از سوی ادارات پذیرفته نیست و مردم باید در آرامش کامل مایحتاج خود را تامین کنند، افزود: رعایت قیمت ها و تامین اقلام مورد نیاز مردم با توجه به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان ضروری است.

 

اما با نگاهی به وضعیت بازار علی الخصوص بازار میوه و تره بار در سطح شهر نه تنها آرامش را از دست میدهی بلکه باید با نگاهی حسرت بار از کنار رنگین کمان میوه های چیدمان شده عبور کنی.

 

هم اکنون قیمت یک کیلو آلو ۸۴۰۰ تومان، هلو ۶۹۰۰تومان، سیب زرد ۵۵۰۰تومان، گیلاس ۸۵۰۰ تومان و… می باشد.

 

یک شهروند سبزواری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: چند وقتی است که وقتی برای خرید میوه به مغازه مراجه میکنم با توجه به گرانی محصولات تنها به خرید میوه هایی مثل هندوانه اکتفا میکنم.

 

وی با بیان اینکه دولت باید به جد در جهت کاهش نرخ مایحتاج ضروری مردم اقدام عملی را انجام دهد، افزود: گرانی مهمترین دلیل برهم زدن آرامش در زندگی روزمره است.

 

فخرالدین فتاحی رییس اتاق اصناف سبزوار نیز با بیان اینکه کمبود میوه و نقش واسطه ها دلیل گرانی های اخیر در بازار میوه و تره بار است، گفت: راهکارهای بسیاری را برای کم کردن نقش واسطه ها در عرضه محصولات در بازار پیشنهاد داده ایم ولی تاکنون هیچ کدام عملی نشده است.

 

وی با اشاره به آغاز گشت های محسوس و نامحسوس اتاق اصناف سبزوار در طول شبانه روز، افزود: به بازرسین دستور داده ام که با کوچکترین تخلف برخورد قاطعی را انجام دهند.

 

نکته دیگر اینکه با هر کس تماس میگیری و در ارتباط با این موارد صحبت میکنی همه می دانند که فشار بر روی مردم بسیار زیاد است ولی سوال اساسی اینجاست که چرا هیچ گاه اقدامی عملی برای کاهش این فشار برداشته نشده و  تنها به یک اظهار نظر بسنده می شود؟

 

انتهای پیام/