کارشناس مرکز تخصصی مهدویت گفت: انجام آیین ها و حرکات نمادین باید در جهت اعلام آمادگی برای ظهور امام زمان (عج)صورت گیرد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوارحجت الاسلام هادی حسین پوردرجلسه آسیب شناسی برگزاری آیین نمادین استقبال از امام زمان (عج) اظهار داشت: متاسفانه در برخی از محافل دیده می شود جشن های نیمه شعبان به سمتی گرایش پیدا کرده که هیچ رنگ و بویی از انتظار نداشته بلکه رفتاری است که مانع از ظهور خوهد شد.

 

وی تاکید کرد: در برگزاری این آیین باید دقت شود تا هدف اصلی احیا حرکت خوب سربداران در اعلام آمادگی نمادین برای ظهور انجام شود.

 

حسین پور خاطر نشان کرد: در زمان سربداران زین کردن اسب و به دست گرفتن شمشیر نوعی اعلام آمادگی برای همراهی امام زمان(عج) بوده است و باید امروزه به سمت تولید نماد های هنری جدیدو متناسب با دوران باشیم.

 

کارشناس مسائل مهدویت تاکید کرد: باید تقویت باور به مهدویت را در عرصه های زندگی جوانان و خانواده ها وارد کرده و این اعتقاد تنها امری ویترینی و از روی احساسات نباشد.

 

رئیس شورا شهر درجلسه آسیب شناسی برگزاری این مراسم با بیان اینکه کاری که نفع مادی و معنوی آن به مردم بازنگردد را بی ارزش دانست و گفت: کاری در ذهن مردم می ماند و تاثیر گذار خواهد بود که نشانه هایی از معنویت در زندگی مردم داشته باشد.

پرهیز از خرافه گرایی استفاده از نماد های مذهبی بازتاب در شبکه های ملی و استفاده از هنرمندان بومی تاکیداتی بود که برخی از اعضا جلسه در برگزاری این مراسم داشتند.

 

برگزاری مردمی اینگونه از جشن ها و مراسمات تاکید بر برپایی ایستگاههای برطرف کردن شبهات وپاسخگویی به سوالات مربوط به مهدویت نیز از نکاتی بود که برآن تاکید شد.

 

هرچندبه نظر می رسد برگزاری این نشست تنها دو روز مانده به اجرای آیین سنتی ونمادین استقبال از امام زمان (عج) تاثیر چندانی دربهتر برگزارشدن این مراسم در سال جاری داشته باشد اما با برنامه ریزی دقیق تر و استفاده از نظرات افراد صاحب نظر در طول سال می تواند در برگزاری هرچه بهتر این مراسم در سال های آتی تاثیر گذار باشد و گامی در جهت افزایش روح معنویت و انتظار در جامعه باشد.

 

مراسم نمادین استقبال از امام زمان جمعه ۲۲خرداد ماه و با همراهی کاروانی از اسب سواران منقبت خوانان و گروه تواشیح از گلزار شهدای ۸سال دفاع مقدس تا گلزار شهدای گمنان شهر برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/