نماینده تیم سرمایه گذاری مجموعه گردشگری خورشید از آغاز مجدد عملیات مرمت و احیای کاروانسرای تاریخی شهر سبزوار معروف به پادگان عرب ها پس از پايان ماه مبارك رمضان خبر داد.

خانم علی آبادی علت توقف عملیات مرمت و احیای کاروانسرای عرب ها را اینگونه بیان کرد و گفت: مشکل به آنجا برمی گردد که تحویل کامل بنا از طرف اداره اوقاف به سرمایه گذار صورت نگرفته بود اما بالاخره با رایزنی هایی که انجام پذیرفت مستاجران در قبال پرداخت مبلغ توافق شده کاروانسرا را ترک و از این رو تیم سرمایه گذار کار مرمت و بهسازی را پس از ماه رمضان آغاز خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: از ۲۰ اسفند ماه سال ۹۲ که کار مرمت و احیای کاروانسرای عرب ها آغاز شد قرار بود در مدت زمان یک ماه کار نمای بیرونی و ۲۷ غرفه آن به اتمام برسد که این مهم صورت گرفت اما کار مرمت ۲ اصطبل و چند غرفه بدلیل در اختیار بودن سالن های ورزشی و کبوترخانه معطل ماند.

 

علی آبادی گفت: تیم سرمایه گذار همچنان بر سر وعده خود برای تبدیل این کاروانسرا به یک مجموعه فرهنگی- گردشگری- اقامتی – پذیرایی و در اختیار دادن آن به مسافران، زائران و شهروندان سبزواری است.

 

اما مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری سبزوار هم ضمن ابراز گلایه از تعلل تیم سرمایه گذار گفت: به نظر بنده این تعلل قابل توجیه نیست، ما مصر هستیم این طرح می بایست توسط تیم سرمایه گذار فعلی به اتمام برسد.

 

مهدی برزویی ادامه داد: اگر سرمایه گذار به هر دلیلی نتواند کار را طبق وعده به اتمام برساند برای روند در تسریع بهسازی و مرمت این کاروانسرا و نهایتا تبدیل آن به یک مجموعه گردشگری سرمایه گذار دیگری جایگزین خواهد شد.

 

وی گفت: شهرداری بهسازی فضای پیرامون بیرونی کاروانسرای عرب ها را برای اطمینان خاطر به سرمایه گذار و جلب رضایت شهروندان در دستور کار قرار داده است.

 

گفتنی است کاروانسرای عرب ها با شماره ۱۶۶۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

منبع: روابط عمومی شهرداری سبزوار/