همزمان با حضور وزیر راه و شهر سازی پروژه حرم تا حرم در قسمت سبزوار-نیشابور و مشهد به صورت مجدد آغاز به کار کرد.

به گزارش بصیر سبزوار، عصر امروز عباس آخوندی با حضور در کارگاه احداث پروژه حرم تاحرم اظهارداشت: این پروژه به دلیل عدم وجود اعتبار لازم برای به صورت منطقه ای و براساس اولویت ها در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی بیان داشت: ساخت آزاد راه حرم تا حرم در قسمت سبزوار با اعتبار ۳هزار میلیارد تومان به صورت مشارکتی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با سهم ۷۰درصد و سهم ۳۰درصدی دولت به مدت ۴سال به اتمام خواهد رسید.

 

آخوندی با اشاره به اینکه کار کردن در این منطقه با توجه به جنبه معنوی آن کاررا دلپذیرمی کند تصریح کرد: باید کاری کنیم تا شهرهایی مانند سبزوار با این میراث فرهنگی به سوی اعتلا و توسعه پیش رفته و سبب توسعه اسلامی کشور شوند.

 

وزیر راه و شهر سازی ادامه داد: در ارتباط با توسعه شهرهای تاریخی مانند سبزوار نباید تنها به طرح های تفصیلی شهر اکتفا نمود بلکه باید طرح بازآفرینی شهری را در دستو کار قرار داد.

 

وی منابع انسانی و فرهنگ غنی و تاریخ درخشان را ثروت های شهردانست و افزود: باید به کمک مردم منطقه گام های بلندی را در جهت توسعه ایران در جهان برداریم.

 

آخوندی سبزوار را دارای موقعیت جغرافیایی و موقعیت علمی بسیار با ظرفیت عنوان کرد و بیان داشت: ازاین پتانسیل باید درراستای ارتباط بین المللی هرچه بیشتر برای رشد و بازآفرینی استفاده شود.

 

وی همچنین تاکید کرد: همزمان با ساخت این آزاد را باید نحوه اتصال آن را به شبکه حمل و نقل شهری بررسی شود تا در زمان بهره برداری با مشکلی روبرو نشویم.

 

وی همچنین با مهم برشمردن بهره برداری از راه آهن سبزوار خاطر نشان کرد: احداث این پروژه نیز به صورت فعال و جدی در حال انجام میباشد و برای تسریع در روند اجرا تلاش می شود تا بودجه این طرح از طریق صندوق توسعه ملی تامین شود.

 

انتهای پیام/