رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سبزوار گفت: دیار سربداران با قدمتی چند هزار ساله و آثار و ابنیه تاریخی زیبا و جذاب چشم در انتظار مسافران تابستانی است.

حسنعلی حبیب پور در گفتگو با بصیر سبزوار اظهار داشت: شهرستان سبزوار با تمهیدات اندیشیده شده و هماهنگی بین دستگاه های اجرایی، آماده پذیرایی و استقبال از مسافران تابستانی است.

 

وی با بیان اینکه این دیار کهن زمانی مرکز اولین حکومت شیعی در تاریخ ایران بوده است، افزود: وجود آثار و ابنیه تاریخی، امامزادگان، مزار علما و فرهیختگان و مناطق دیدنی و جذاب در شهرستان خود گواه شهری تاریخی و دینی می باشد.

 

مدیر روابط عمومی اداره میراث فرهنگی و گردشگری سبزوار تصریح کرد: عبور سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر و زائر امام رضا(ع) از این مسیر فرصت خوبی برای نشان دادن ظرفیت های سبزوار به مردم عزیز ایران است.

 

این مسئول با بیان اینکه تمام تمهیدات لازم برای پذیرایی از مسافرین عزیز پیش بینی شده است، بیان داشت: کمیته استقبال از مسافر برای پذیرایی شایسته از مهمانان تابستانی آمادگی کامل دارد که همه بخش ها و دستگاه ها نسبت به وظایف خود در این خصوص توجیه شده اند.

 

حبیب پور با اشاره به وجود بیش از ۹۰۰ اثر تاریخی در سبزوار بزرگ و بیش از ۲۵۰ اثر در دیار سربداران خاطر نشان کرد: ۴ منطقه هدف گردشگری دلبر، ششتمد، استاج و طبس نیز در شهرستان آماده ارائه خدمات به مسافرین می باشند.

 

انتهای پیام/