مسئول شوراي استاني نهاد رهبري در خراسان‌ رضوي گفت: اگر آگاهی اتفاق بیافتد اصلاح صورت می گیرد و اگر جامعه ای اصلاح شود دین مبین اسلام ترویج و گسترش پیدا خواهد کرد.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت‌الاسلام احمد ترابی در جمع فعالین فرهنگی شهرستان سبزوار اظهار داشت: اولین آیاتی که بر پیغمبر ما نازل شده است خواندن و نوشتن است.

 

وی با بیان اینکه در تورات گناه آدم را آگاهی دانسته اند، افزود: آنچیزی که برای انسان مسئولیت می آورد آگاهی است و بچه ای که روح ندارد تکلیفی هم بر دوش او گذاشته نشده است.

 

مسئول شورای استانی نهاد رهبری در خراسان‌ رضوی تصریح کرد: سوال جدی که امروز برای بشر پیشرفته پیش آمده، این است که آیا می شود انسان با دانش خودش از وحی بی نیاز شود یا خیر.

 

ترابی با اشاره به اینکه انسان ها بدون بهره گیری از وحی قادر رسیدن به معارف نیستند، بیان داشت: با مشاهده دنیای پیشرفته امروز میبنیم که هم خانواده ها فرو ریخته و هم اخلاق ها دچار مشکل شده است که این ناشی از عدم تبعیت از دستورات الهی است.

 

وی با اینکه دین اسلام ترویج راه انبیا را در بدست آوری علم می داند، خاطر نشان کرد: اگر آگاهی اتفاق بیافتد اصلاح صورت می گیرد و اگر جامعه ای اصلاح شود دین مبین اسلام ترویج و گسترش پیدا خواهد کرد.

 

وی با تاکید بر نقش علم آموزی در این رسالت سنگین انبیای الهی عنوان کرد: کتاب نقش آگاهسازی مردم را بر عهده دارد و قرآن به بهترن روش ممکن این مهم را انجام داده است.

 

مسئول شورای استانی نهاد رهبری در خراسان‌ رضوی در انتها گفت: با ورود شبکه های مجازی به زندگی روزمره ما باز هم هیچ چیز نتوانسته نقش سازنده کتاب را در تربیت خانواده و افراد جامعه را بگیرد.

 

انتهای پیام/