مدیر کمیته امداد سبزوار از پرداخت بیش از یک میلیارد و 800میلیون تومان زکات توسط مردم خبر داد.

 

 

سید حسین کرابی در گفتگو با خبرنگار بصیر سبزوار اظهار داشت: در سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان زکات توسط مردم به این نهاد پرداخت شده است که این رقم در مقایسه با سال ۹۲ ازرشد صد درصدی برخوردار است.

 

وی همچنین تشریح کرد: ۶۳۰میلیون تومان به صورت نقدی و مابقی زکاتی است که به صورت انتظامی توسط مردم پرداخت شده است.

 

کرابی با بیان اینکه از ۳سال پیش این نهاد به صورت جدی در عرصه جمع آوری زکات وارد عمل شده است تصریح کرد: فرهنگ سازی وآشنایی مردم با اثرات پرداخت زکات در حوزه آبادانی مناطق ار مهم ترین دلایل رواج پرداخت زکات در جامعه خواهد بود.

 

مدیر کمیته امداد سبزواربا اشاره به تاسیس مراکز نیکوکاری در مساجد شهر در ابتدای سال خاطر نشان کرد: این مراکز با ارتباط چهره به چهره توانایی بسیار خوبی در شناخت افراد پرتوان مالی و نیازمند جامعه داشته و از این طریق بسیاری از فعالیت های کمیته امداد در بطن جامعه ارائه می شود.

 

وی همچنین به مبلغ جمع آوری شده در دو ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: این مبلغ رشد ۳۰درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد و پیش بینی می شود تا انتهای سال این رشد بالغ بر صد در صد باشد.

 

وی با اشاره به اینکه زکات جمع آوری شده رو ستاییاندر همان روستا صرف می‌شود،گفت:با آبادانی روستاها علاوه بر افزایش تولید، شاهد برگشت روستائیان به محل زندگیشان خواهیم بود.

 

انتهای پیام/