امام جمعه سبزوار گفت: ملت ایران به هیچ عنوان اجازه بازرسی از اماکن نظامی را نمی‌دهد و به هر کس هم که قصد این کار را داشته باشد قطعا سیلی محکم می‌زند.

به گزارش بصیر سبزوار به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین ابراهیمی  با بیان اینکه امروز جهان پر از نامردی‌های عده‌ای شده که تاب دیدن پیروزی مسلمانان را ندارند، اظهار داشت: نمونه این پیروزی‌ها انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بود که به جرات باید گفت این انقلاب زمینه‌ساز حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است.

وی با بیان اینکه همه ملت‌های آزاده و ستمدیده جهان در انتظار ظهور حضرت مهدی(عج) هستند، تصریح کرد: حتی کشورهای مستکبر و ظالم از ظهور حضرت هراس دارند و سر در گم از فلسفه و اعتقاد به منجی عالم بشریت دارند.

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه امروز همه باید برای ظهور دعا کنیم، خاطرنشان کرد: این دعا باید از دل و با اعتقاد درست و قلبی باشد تا زمینه ظهور حضرت فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران زمینه‌ساز ظهور امام عصر(عج) و سردمدار مبارزه با استکبار در جهان است، عنوان کرد: ما نیازمند به ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه هستیم و اگر قرار باشد به عنوان یک فرد منتظر شناخته شویم باید همه ابعاد زندگی امام زمان(ع) را بخوانیم و آن را در زندگی جاری کنیم.

خطیب جمعه سبزوار با بیان اینکه امام (عج) در زمان غیبت صغری با چهار نایب خود در ارتباط بودند، یادآور شد: ایشان مطالب و توقیع نامه‌های ارزشمندی را که برای پیروان و شیعیان یک دستورالعمل کامل در دوران انتظار است را به این نواب توصیه کردند و امروز این احادیث و توصیه‌ها به دست ما رسیده و ما باید از آنها پیروی کنیم.

ابراهیمی، تبعیت از ولایت‌فقیه را یکی از مهم‌ترین آثار و زمینه‌ها برای ظهور حضرت مهدی(عج) دانست و عنوان کرد: امروز مقام معظم رهبری(مدظله) سکاندار انقلاب اسلامی هستند و ما باید از ایشان که نایب امام زمان(عج) نیز محسوب می‌شوند، برای ظهور تلاش کنیم.

امام جمعه سبزوار با اشاره به مسائل روز منطقه و زیاده‌خواهی‌های طرف‌های غربی در زمینه مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) به کرات فرموده‌اند که آمریکایی‌ها و غربی‌ها در مورد ملت ایران غلطی نمی‌توانند بکنند و این مسئله امروز در میدان عمل به آنها اثبات شده است.

وی با بیان اینکه امروز ملت ایران توفیقات خوبی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و نظامی به دست آورده است، اضافه کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی تاب تحمل این پیشرفت‌ها را ندارند و نمی‌توانند ببینند که ملتی با ایستادن روی پای خود توانسته قله‌های ترقی را فتح کند.

ابراهیمی با اشاره به مطرح شدن مسئله بازرسی از مراکز هسته‌ای و امنیتی ایران توسط کشورهای غربی، یادآور شد: ملت ایران به هیچ عنوان اجازه بازرسی از این اماکن را نمی‌دهد و به هر کس هم که قصد این کار را داشته باشد قطعا سیلی محکم می‌زند.