رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی بر فراگیرشدن تفکر آمریکاستیزی امام راحل در جهان تأکید کرد و گفت: امام(ره) معتقد بودند که آمریکایی‌ها غیرقابل اعتماد هستند و این اعتقاد امروز در جامعه ما پر فروغ‌تر از گذشته جاری و ساری است.

محمدرضا محسنی‌ثانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه امام خمینی (ره) در طول دوران زندگیشان همواره بر مبنای اسلام راستین و توکل برخدا قدم بر می‌داشتند و فتواها و دستورات خود را بر این اساس صادر می‌کردند، اظهار داشت: امام(ره) با یک احساس تکلیف و با همین تفکر خدایی و برخواسته از اسلام ناب محمدی(ص) انقلاب اسلامی را شکل و هدایت کرد.

وی با بیان اینکه در دوران انقلاب جریان‌های سیاسی زیادی سعی داشتند تا خود را به امام (ره) نزدیک کنند، تصریح کرد: این جریان‌ها به دنبال کاسبی‌های سیاسی خود از انقلاب بودند که امام (ره) همواره در برابر کاسبان سیاسی از انقلاب می‌ایستادند و اجازه عرض اندام به آنان را نمی‌دادند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه این جریان‌های سیاسی در آن برهه از انقلاب بسیار فعال و دارای اندیشه‌های خاص بودند، خاطرنشان کرد: امام (ره) در آن دوره این کاسبان سیاسی را از خود دور کردند و انقلاب اسلامی را به معنای واقعی در جهت مسائل اسلامی پیش بردند.

رئیس کمیته داخلی امنیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه امروز عده‌ای سعی دارند تا امام(ره) را لیبرال و وابسته به جریانی خاص معرفی کنند، گفت: این افراد حتی معنای لیبرالیسم را نمی‌دانند و نمی‌فهمند که چه می‌گویند.

وی با بیان اینکه امام (ره) متعلق به همه ملت ایران و مسلمین جهان است و گروهی حق ندارد ایشان را منتصب به خود بداند، گفت: این افراد معنای اسلام واقعی را نمی‌دانند و درک درستی از شخصیت امام (ره) ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام(ره) دستورات و فتواهای خود را براساس مسائل سیاسی روز و درک درست از مبانی فقهی صادر کرده‌اند، عنوان کرد: هنوز هم این دستورات و فتواهای سیاسی و فقهی امام (ره) در جامعه  و عصر امروز قابل استناد،اجرا و توجه است.

محسنی ثانی با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) به عنوان یک فقیه بزرگ و سیاستمدار عالم به خوبی به دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی با کشورهای مسلمان پی برده بود، اظهار داشت: ایشان آمریکا را شیطان بزرگ و رژیم منحوس صهیونیستی را غده‌ای سرطانی نامیدند و بر مبارزه با این دو عنصر فساد تأکید داشتند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا هنوز هم به عنوان دشمن شماره یک ملت ایران و یک فتنه‌گر غیر قابل اعتماد برای ما شناخته می‌شود، افزود: امام (ره) بنیانگذار تفکر آمریکا ستیزی، استکبار ستیزی و ظلم ستیزی در جهان هستند و این تفکر به عنوان اصول اساسی کشور ما هیچ‌گاه حذف و کنار نمی‌رود.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: امام(ره) معتقد بودند که آمریکایی‌ها غیرقابل اعتماد هستند و این اعتقاد امروز در جامعه ما پر فروغ‌تر از گذشته جاری و ساری است.

وی با بیان اینکه امروز همه ملت‌ها با آرمان‌های امام(ره) آشنا هستند، گفت: وقوع انقلاب‌های مختلف در سطح منطقه و بروز بیداری اسلامی و شکل‌گیری گروه‌های مقامت اسلامی مانند حزب‌الله، حماس و انصارالله همه برخواسته از تفکر ناب اسلامی امام (ره) و گسترش آن در جهان است.