هم اکنون ۴ کلانتري در شهر بزرگ سبزوار عهده دار تأمين امنيت هستند و احداث يک کلانتري ديگر در منطقه نقابشک سبزوار نيز از ۸ سال قبل در دستور کار قرار گرفت و قرار بود محله هاي سلمان فارسي، بهشتي، فرودگاه، اسلام آباد، صالح آباد، امام زاده شعيب(ع)، جعفرآباد و چند محله ديگر را تحت پوشش قرار دهد.

محله هایی که شاهد جولان اراذل و اوباش و مواد فروشان بوده و هست.زمین کلانتری ۱۶ سبزوار در مجاورت اداره محیط زیست واقع شده و در دوره شورای سوم به فرماندهی انتظامی این شهرستان واگذار شد و نیروی انتظامی نیز برای اثبات مالکیت خود تابلویی را در این زمین نصب کرد و اطراف آن را سیم خاردار کشید .

 

 

اما از آن زمان تاکنون اقدام خاصی برای احداث ساختمان در این زمین صورت نگرفته است. از سیم های خاردار کشیده شده در اطراف این زمین نیز چیزی باقی نمانده و افراد مختلف به بهانه های گوناگون بخش هایی از آن را از بین برده اند. افراد بسیاری هم از نظارت نکردن پلیس بر ملکش سوء استفاده می کنند و نخاله های ساختمانی خود را در آن می ریزند.

 

 

در قسمت شمالی این قطعه زمین نیز دستفروشان و فروشندگان لباس های دست دوم مستقر شده اند و با از بین بردن بخش هایی از سیم های خاردار کانکس هایی را برای فروش اجناس و کالاهای خود در آن قرار داده اند. حسین صانعی از شهروندان سبزواری محله فرودگاه در گفت وگو با خبرنگار خراسان با بیان این که احداث این کلانتری باعث تامین امنیت در این محله می شود اظهارداشت: آن روزی که تابلوی این کلانتری را نصب کردند در مقطع دبیرستان درس می خواندم و در آن روز ها ۱۸ ساله بودم و امروز که در دانشگاه درحال تحصیل هستم هنوز هم از احداث ساختمان این کلانتری خبری نیست.

 

 

وی با بیان این که محله ۴ فرودگاه همواره شاهد درگیری های مختلفی بین اراذل و اوباش بوده است افزود: تامین امنیت شهروندان از حقوق آنان است و نیروی انتظامی باید توجه بیشتری را به مناطقی که در آن اراذل و اوباش جولان می دهند داشته باشد.علوی شهروند دیگری نیز گفت: گشت های انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی در مناطق بالانشین تردد دارند و می خواهند با ایجاد امنیت در این مناطق، امنیت مناطق دیگر شهرستان را نیز تأمین کنند. در حالی که اراذل و اوباش، موادفروشان و دزدها هیچ گاه در این مناطق مرکزی شهر یا بالای شهر تردد ندارند.

 

 

مسعود پسندیده عضو شورای اسلامی شهر سبزوار در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به درخواست فرماندهی انتظامی سبزوار زمین این کلانتری به صورت رایگان از طرف شورا و شهرداری در اختیارشان قرار گرفته که متاسفانه هنوز اقدام عمرانی خاصی در این زمینه از سوی ناجا صورت نگرفته است. وی افزود:انتظار مردم شهر و محله های پایین دست ارتقاء امنیت است و احداث این کلانتری یک ضرورت محسوب می شود. فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار نیز گفت: طرح ایجاد کلانتری ۱۶ در محدوده بولوار آزادگان از مهم ترین و اولویت دار ترین طرح هایی است که برای احداث آن پیگیری های زیادی صورت گرفته است.

 

 

سرهنگ سیدمحمد هاشم زاده هاشمی با بیان این که طرح احداث این کلانتری از تهران و مرکز استان در حال پیگیری است تصریح کرد: پی گیر هستیم تا به محض تامین اعتبارات مناسب بتوانیم این کلانتری را احداث و مطالبات مردم را برطرف کنیم. وی با بیان این که هم اکنون تیم های گشتی و عملیاتی ما مناطق مختلف شهر را تحت کنترل دارند خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما مشکل امنیتی خاصی در سطح شهرستان و محدوده بولوار آزادگان نداریم.

 

منبع: روزنامه خراسان/