رئیس دانشکده علوم قرآنی سبزوار از برگزاری همایش ملی سیره رضوی و سبک زندگی قرآنی در این دانشگاه خبر داد.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام محمد فاتحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دومین همایش ملی سیره رضوی و سبک زندگی قرآنی در محورهای نقش و جایگاه سیره رضوی در سبک زندگی قرآنی،ماهیت و ارکان سبک زندگی قرانی در سیره رضوی مبانی شاخصه ها و مولفه های سبک زندگی قرآنی در سیره رضوی و راهکارهای ترویج و توسعه سبک زندگی قرانی در سیره رضوی برگزار خواهد شد.

وی اهداف برگزاری این همایش را تقویت پژوهش در حوزه دین دانست و افزود: با توجه به درخواست بنیاد بین المللی امام رضا(ع) مبنی بر برگزاری همایش توسط دانشگاه علوم و معارف سعی شد تا تلفیقی بین سیره رضوی بر مبنای زندگی قرآنی انجام گیرد.

 

فاتحی ارتباط بین اهل بیت و تعالیم قرآن کریم را از دیگر اهداف برگزاری همایش عنوان کرد و تصریح کرد: امیدواریم برگزاری این همایش سبب ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه شود.

 

وی همچنین برگزاری نشست های تخصصی حول محورهای همایش باحضوراساتید برجسته حوزه و دانشگاه را از جمله برنامه های حاشیه همایش دانست.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم ومعارف خاطر نشان کرد: زمان برگزاری همایش آبان ماه ۹۴ خواهد بود و داوطلبان شرکت می توانند تا ۱۵ مرداد ماه چکیده مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

 

فاتحی با اشاره به اینکه سبزوار اولین دانشکده علوم قرآنی استکه توانسته همایش ملی را برگزار کند خاطر نشان کرد: اخذ درجه علمی پژوهشی از کمیسیون وزارت علوم را از دستاوردهای برگزاری همایش خواهد بود.

 

رئیس دانشکده علوم قرآنی یادآور شد: دانشگاههای حکیم و فرهنگیان نیز در برگزاری این همایش مشارکت بسیار بالایی خواهند داشت.

 

انتهای پیام/