نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت موجود در بازار پولی یکی از مشکلات اصلی درمسیر رونق صنعت کشور است.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،رمضانعلی سبحانی فر با انتقاد از موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز در کشور اظهار داشت: موسسات مالی بدن اخذ مجوز وارد بازار شده و پول های مردم را با عنوان پرداخت سودهای کلان جمع آوری کرده و از حوزه صنعت وارد بازار دلالی کردند.

 

وی افزایش ناگهانی قیمت ارز،افزایش قیمت حامل های انرژی و عدم پرداخت یارانه به بخش تولید را از دیگر مشکلاتی عنوان کردکه سبب کند شدن حرکت چرخ صنعت کشور شده است.

 

سبحانی فر دولت سعی دارد تا پولی را که به بخش دلالی رفته است را به حوزه تولید بازگرداند و در این مسیر موسساتی که حاضر به قبول ضوابط نیستند باید از صحنه خارج شوند.

 

عضومجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به اینکه بستر صنعتی در شهر آماده است تصریح کرد: نیروی انسانی و منابع خدادادی موجود درشهر ظرفیت مناسبی را برای تبدیل شدن به قطب صنعتی کشور فراهم کرده است.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع ومعادن مجلس خاطر نشان کرد: درحال حاضر پتانسیل مناسبی نیز در سطح مدیران صنعتی کشور برای سبزوار به وجودآمده است و ما باید مانند دیگر استان های صنعتی از این فرصت مطلوب استفاده کنیم و در جهت ارتقای صنعتی شهرستان گام برداریم.

 

سبحانی فر همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود آب در منطقه بخش کشاورزی باید به سمت تغییر در الگوی کشت رفته از کشت های سنتی که سبب ضربه زدن به سفره های زیر زمینی می شود اجتناب کنیم.

 

انتهای پیام/