پاتوق کتاب مجموعه‌ای وابسته به نشر معارف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است که باهدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی فعالیت می‌کند.

به گزارش بصیر سبزوار، صبح امروز( یکشنبه) با حضور مسئول شورای استانی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگا های استان خراسان رضوی و جمعی از مسئولین و فعالین فرهنگی شهرستان سبزوار، پاتوق کتاب افتتاح شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی نسب مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در آیین افتتاح این مراسم اظهار داشت: پاتوق کتاب یک کتاب فروشی نیست و هدف از ایجاد این مرکز فرهنگی تزریق کتاب به خانه های مردم می باشد.

 

وی با بیان اینکه انتظار ما از مسئولین امر حمایت در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی است، افزود: برنامه ما بر این است که کتاب به بهترین شکل به دست نسل جوان برسد.

 

مهدوی با اشاره به اینکه پاتوق کتاب تنها یک پایگاه برای انجام فعالیت ها می باشد، تصریح کرد: نباید در این مرکز محدود شویم و می بایست فعالیت ها را به خارج از مجموعه و درون خانه ها انتقال دهیم.

 

گفتنی است پاتوق کتاب مجموعه‌ای وابسته به نشر معارف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است که باهدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی فعالیت می‌کند و در آن کتاب‌هایی با موضوعات سبک زندگی، اخلاق، سیاست، خانه و خانواده، تربیت فرزند، همسرداری، دفاع مقدس، علوم انسانی، ادبیات، دروس معارف دانشگاهی و … عرضه می‌شود.

 

پاتوق کتاب سبزوار صرفاً یک کتاب‌فروشی نیست بلکه کتابخانه‌ای برای نسل جوان است که به‌جز فروشگاهی برای کتاب، پاتوقی برای تبادل‌نظر درباره کتاب و گسترش فرهنگ مطالعه کتاب است.

 

این مجموعه فرهنگی در محل خیابان کاشفی، کاشفی ۱۴ واقع‌شده و مدیرت آن بر عهده مجتبی صولتی است.

 

انتهای پیام/