فرمانده پلیس راهور شهرستان سبزوارگفت: همزمان با نصب دوربین های کنترل ترافیک بسیاری از جرائم راهنمایی و رانندگی با دقت بالا کنترل خواهد شد.

 

 

سرهنگ سعید متین در گفتگو با خبرنگار بصیر سبزوار اظهارداشت: باتوجه به دقت بالای دوربین های نصب شده و استقرار افسر کارشناس در مرکز کنترل ترافیک بسیاری از جرائم مانند توقف وسائل نقلیه روی خط عابر پیاده و عبور از چراغ قرمز ها به سرعت رصد شده و پلاک خودروها اعمال قانون خواهند شد.

 

وی همچنین با هشدار به راکبین موتور سیکلت ها تصریح کرد: عبور از چراغ قرمز داشتن سرنشین بیش از حد و عدم استفاده از کلاه ایمنی سبب اعمال قانون راکبین خواهد شد.

 

متین با تاکید بر استفاده راکبین موتورسیکلت از کلاه ایمنی اعلام کرد: متاسفانه بیش از ۹۰درصد از تلفات در تصادفات موتور مربوط به عدم استفاده از کلاه ایمنی می باشد.

 

وی همچنین اظهار امید واری کرد: با قول های مساعد شهرداری ۳۲ عدد دوربین کنترل ترافیک تا پایان سال در تقاطع های شهر نصب شده و به بهره برداری برسند.

 

رئیس پلیس راهور شهرستان با اشاره به کاهش تلفات در تصادفات بیان داشت: در سال ۹۲این رقم ۲۲نفر بوده که با همکاری شهرداری و مرتفع کردن نقاط حادثه خیز این رقم برای سال ۹۳به ۱۶نفر رسیده است.

 

وی به تعداد موتورسیکلت های سبزوار اشاره کرد و خاطر نشان کرد: طرح توقیف موتورسیکلت های متخلف به صورت مستمر در شهر اجرا خواهد شد.

 

متین با اعلام ثبت رقم ۳هزار و ۲۹۳تصادف خسارتی در سال ۹۳تصریح کرد: تصادفات که منجر به خسارت های کمتر از ۵۰میلیون ریال نیازی به حضور کارشناس تصادفات پلیس نبوده و طرفیت تصادف با حضور در نمایندگی های بیمه اقدامات مربوط به دریافت خسارت را انجام خواهند داد.

 

انتهای پیام/