رییس اداره راهنمایی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش گفت: شهدا بهترین الگو برای جوانان امروز هستند.

 

 

به گزارش بصیرسبزوار،بهزاد دهنوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مقطع جوانی افراد به دنبال الگو هستند و نقش نهاد های اجتماعی و به خصوص خانواده در انتخاب این الگو بسیار مهم است.

 

وی ادامه داد: الگوهای دینی بهترین معیارها را برای جوانان فراهم می کنند و ما باید با شناساندن بهترین الگوها برای آینده کشور تلاش کنیم.

 

دهنوی با بیان اینکه شهدا از جمله بهترین افراد در زمان خود بوده اند تصریح کرد: شهدا در تصمیم گیری ها مصمم بوده و برپایه معیارهای دینی عمل می کردند و می توانند بهترین الگو برای جوانان باشند.

 

وی ریشه تمام ویژه گی های فردی آینده را در خانواده دانست و خاطر نشان کرد: جوانی دوره طوفانی زندگی و دوران تغییر و تحولات اساسی است و ما باید در این دوران خواسته ها را از جوانان در حد تعادل نگه داریم.

 

رییس اداره راهنمایی و مشاوره وزارت آموزش وپرورش با اشاره به خصوصیات جوانان در انتخاب الگوهای زندگی بیان داشت: جوانان افرادی را که خود قبل از سخن گفتن عمل می کنند را به عنوان الگوی خود می پذیرند و راز ماندگاری حضرت امام خمینی(ره)در دل جوانان نیز همین عمل گرا بودن ایشان بوده است.

 

دهنوی همچنین با اشاره به اینکه دشمن از این فرصت جوانی جامعه ما استفاده میکند تا نقشه های خود را عملی کند یادآور شد: دشمن می دانند اگر جوانان در راه و روش صحیح رشد کنند سبب بالندگی و پویایی کشور خواهند شد و تمام تلاش خود را برای ایجاد انحراف در این نسل قرار داده است.

 

وی با بیان از ویژه گی های دوره جوانی نیاز به تمجید است خاطر نشان کرد: دشمن از این حربه و با شیوه های تبلیغی در حال سوءاستفاده می باشد.

 

وی با تاکید بر شناختن نیاز های جوانان توسط مسئولین فرهنگی ادامه داد: باید نیاز ها را مبتنی بر استعداد های افراد شناسایی کنیم و در صدد رفع آنها برآییم.

 

انتهای پیام/