کارشناس مسؤول نماز، قرآن و عترت مديريت آموزش و پرورش سبزوار گفت: با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و مديريت آموزش و پرورش سبزوار، گردهمایی آسیب ها و چالش های فضای مجازی با حضور ائمه جماعات مدارس سبزوار برگزار شد.

حسین رجبی با بیان این خبر افزود: با حضور معاون فضای مجازی و رسانه بسیج کشور، گردهمایی ائمه جماعات مدارس در محل حوزه علمیه نرجس برگزار شد.

 

 

روح اله مومن نسب؛ معاون فضای مجازی و رسانه بسیج کشور گفت: مقام معظم رهبری می فرماید: “اهمیت فضای مجازی به اندازه ی اهمیت انقلاب اسلامی است.” و در جایی دیگر نیز می فرمایند: “جنگ نرم؛ یعنی ایجاد تردید در دل و اذهان مردم.” بنابراین فضای مجازی؛ بخش دیگری از زندگی حقیقی افراد است.

 

 

وی در ادامه افزود: طبق گزارشات؛ بیش از ۷۰ درصد کاربران اینترنتی ایرانی زیر ۲۹ سال سن دارند.

 

 

وی ادامه داد: نرم افزارهایی چون لاین، وایبر، واتس آپ و… شبکه اجتماعی نیستند بلکه نرم افزارهای تعاملی اند.

 

 

وی خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۸۹ اوباما در کنفرانس مطبو عاتی می گوید: “ما ایران را تحریم فلج کننده کرده ایم” و ناجوانمردانه تر از این تحریم در دنیا وجود ندارد و در همین سال گوشی های اندروید و هوشمند نیز وارد شد.

 

 

روح اله مؤمن نسب یادآوری کرد: اسرائیلی ها گفته اند: “با پولی که از مسلمانان از طریق  وایبر به ما دادند توانستیم ۵۰گلوله بخریم و به سر فلسطینی ها فرود آوریم .”

 

 

وی تصریح کرد: وقتی عکس در اینترنت بگذاریم در ۱۵ نقطه دنیا کپی می شود که ۳ نقطه آن در ایران و مابقی در خارج از ایران قرار دارد.

 

 

وی گفت: اعتیاد به بازی های رایانه ای از اعتیاد به مواد مخدر بدتر است.

 

 

معاون فضای مجازی و رسانه بسیج کشور  افزود: این در حالی است که مطابق دادگاه آمریکا؛ هر خانواده آمریکایی که اجازه دهد فرزند زیر ۱۳ سالش وارد شبکه  اجتماعی شود، مجازات شده و سرپرستی فرزند از آن ها گرفته می شود.

 

 

منبع: روابط عمومی آموزش و پرورش سبزوار/