مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری سبزوار از انتشار و توزیع مرحله دوم اوراق مشارکت ۷۰ میلیارد تومانی برای احیای بافت فرسوده امیریه سبزوار تا پایان خرداد- اوایل تیرماه خبر داد.

مهدی برزویی با بیان اینکه میزان اوراق مشارکت برای بافت امیریه سبزوار ۷۰ میلیارد تومان با کسب مجوز از بانک مرکزی و عاملیت بانک شهر در دو مرحله بود، افزود: مرحله نخست این مهم در آخرین روزهای سال ۹۳ انجام شد و مرحله دوم نیز تا پایان خرداد – اوایل تیرماه سال جاری صورت می گیرد.

 

وی اظهار داشت: سود علی الحساب اوراق مشارکت بافت امیریه ۲۲ درصد با نام، روز شمار، معاف از مالیات و قابل معامله در بازار سرمایه خواهد بود.

 

برزویی ادامه داد: برابر ماده ۱۰ قانون انتشار اوراق بهادار اطمینان کامل داده می شود که درآمد حاصل از فروش اوراق صد درصد در طرح هزینه خواهد شد و خریداران نیز اطمینان خاطر از سود علی الحساب ۲۲ درصدی سالانه داشته باشند.

 

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری سبزوار خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پرداخت سود و بازپرداخت اصل بهای اوراق توسط بانک شهر تضمین شده است، خرید و فروش اوراق نیز از طریق فرابورس امکان پذیر می باشد.

 

وی گفت: همچنین طبق رایزنی های انجام شده، مدت فروش اوراق بهادار طرح امیریه در بازه زمانی قید شده برای پنج روز از سوی بانک مرکزی تصویب شده و ایام فروش متعاقبا پس از قطعیت اعلام خواهد شد.

 

 

منبع: روابط عمومی شهرداری سبزوار/