امام جمعه سبزوار گفت: برخی ناهنجاری ها رفتاری درمورد مواد دخانی سبب انحرافات اخلاقی در جامعه می شود.

 

 

به گزارش بصیر سبزوار،حجت الاسلام غلامحسین ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه سبزوار اظهار داشت: برخی اقدامات صورت گرفته در مورد مبارزه با دخانیات سبب موفقیت هایی شده اما این اعمال کامل نیست.

 

وی با اشاره به طرح جمع آوری قلیان ها از بغسراها ومراکز عرضه قلیان در سطح شهر تصریح کرد: این اقدام اثرات مثبتی را در جمع آوری واستعمال آن در ملاءعام داشته است.

 

ابراهیمی ادامه داد: باید با اقدامات فرهنگی مناسب و روشنگری در مورد مضرات دخانیات جوانان را از استفاده آن بازداریم زیرا در حال حاضر مصرف قلیان و دخانیات دیگر در خانه ها و محافل خصوصی رواج پیدا کرده است.

 

وی همچنین به استفاده برخی سیگار های آغشته به مواد مخدر و مشروبات در جامعه اشاره کردو افزود: دیدن این صحنه ها برای جوانان سبب انحرافات اخلاقی می شود و ما باید از رواج اینگونه اعمال در جامعه جلوگیری کنیم.

 

خطیب جمعه سبزوار همچنین با تبریک ولادت حضرت علی اکبر خاطر نشان کرد: موفقیت زمانی در جامعه بروز خواهد داشت که نقش جانان در انجام کارها پررنگ شود.

 

وی با اشاره به نقش جوانان در ۸سال دفاع مقدس تاکید کرد: جوانان برومند نظام اسلامی در زمان جنگ مسئولیت های کلیدی را بردوش داشته و از کیان جمهوری اسلامی ایران جانانه دفاع کردند.

 

ابراهیمی با اشاره به در پیش بودن ولادت امام عصر خاطر نشان کرد: غیبت حضرت دارای دو مرحله غیبت صغری و غیبت کبری بوده است که بعد از اتمام غیبت صغری و آغار مدت زمان غیبت کبری علما و بزرگان هستن و اختیار در دست حاکم وقت و مرجع جامع الشرایط هست که یک نفر را به عنوان حاکمم الاطلاق به عنوان نایب عام انتخاب می شود ونظر ایشان حجت خواهد بود.

 

انتهای پیام