مردم سبزوار عصر امروز در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی بصیر سبزوار ضمن خوشبین نبودن به آینده مذاکرات، تیم مذاکره کننده را به اطاعت از فرامین رهبری فراخواندند.

حمید مهاجر کارمند شرکت نفت سبزوار در این گفتگو بیان داشت: روند مذاکرات دچار چالش هایی شده است که باید تیم مذاکره کننده به جد مراقب فریب کاریهای استکبار باشد.

 

وی با بیان اینکه ملت ایران تا همیشه به آمریکا و همپیمانانش بی اعتماد است، افزود: برد بردی که رییس جمهور میگوید تا امروز اینگونه است که یعنی همه چیز را واگذار کرده ایم.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به سخنان رهبری یقینا استقامت جواب خواهد داد، ادامه داد: تیم مذاکره کننده خیالش راحت باشد که ملت ایران تا مادامی که رهبری دست از اعتماد خویش از آنها برنداشته است حامیان واقعی آنها در عرصه بین الملل خواهند بود.

 

یکی از فرهنگیان سبزواری نیز به خبرنگار ما گفت: تیم مذاکره کننده باید مذاکره را با معیار سخنان رهبر انقلاب به پیش ببرد.

 

علی موید با بیان اینکه باید منافع جمهوری اسلامی نیز در این مذاکرات لحاظ شود، تصریح کرد: اگر ما یک امتیازی را به دشمن می دهیم باید در مقابل امتیازی نیز کسب کنیم.

 

وی با اشاره به صحبت های مطرح شده در بازدید مدیریت شده از مراکز نظامی ایران خاطر نشان کرد: تمام هدف دشمن همین است که بتواند قوای مسلح و مراکز نظامی ما را شناسایی کند که اگر چنین شود باید در مقال استکبار زانو بزنیم.

 

موید با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران سالیان سال است که در برابر زیاده خواهی دشمنان انقلاب ایستادگی کرده است، اظهار داشت: اگر تیم دیپلماسی کشورمان در موضوع هسته ای میبیند که این زیاده خواهی ها ادامه دارد، با قدرت و اقتدار مذاکره را ترک کند.

 

حامد ترمه ای از فعالین اقتصادی شهرستان سبزوار در ارتباط با روند مذاکرات هسته ای به خبرنگار ما گفت: به نظر بنده همانطور که مقام معظم رهبری گفته اند مذاکره گره خورده است و تلاش های تیم مذاکره کننده برای این است که ترک کردن میز مذاکره از طرف ایران نباشد.

 

وی با بیان اینکه به آینده مذاکرات خوشبین نیستم، افزود: روند مذاکرات روند تحقیر است و میخواهند فشار ناشی از این اتفاقات را به رهبری تحمیل کنند.

 

ترمه ای با تاکید بر اینکه اصل پافشاری بر حق هسته ای ارزش دارد، بیان داشت: به نظر من روندی که تیم مذاکره کننده در پیش گرفته روند غلطی است که بیاد سریعتر اصلاحش کنند.

 

سید محمد دلبری مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر سبزوار نیز در این گفتگو اظهار داشت: به فرموده رهبری ما نیز از تیم مذاکره کننده تا زمانی که از خطوط قرمز عبورد نکرده اند حمایت میکنیم.

 

وی با اشاره به اینکه فرزندان انقلاب که در عرصه دیپلماسی فعال هستند باید سخنان رهبری را فصل الخطاب قرار دهند، ادامه داد: دین اسلام دین تعامل است ولی روندی که تیم مذاکره کننده در پیش گرفته است با معیارهای اسلام همخوانی ندارد.

 

دلبری با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که خود تحلیلگران آژانس این سطح دسترسی به اطلاعات یک کشور را کم نظیر می دانند، خاطر نشان کرد: پذیر ش پروتکل الحاقی که مدنظر آمریکا و غرب است چیزی جز ایجاد فضای جاسوسی از جمهوری اسلامی ایران را به ارمغان نمی آورد.

 

انتهای پیام/