هدف سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سبزوار توزیع عادلانه سرانه فضای سبز در بین شهروندان ساکن در مناطق مختلف شهر است.

حسین بیدی، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سبزوار در حاشیه کلنگ زنی پارکی در فجر ۵ بلوار بوتان گاز که به مناسبت هفته سبزوار انجام گرفت

 

 

بااشاره به این نکته که متأسفانه در برخی از نقاط شهر با کمبود فضا و سرانه پارک و فضاهای تفریحی مواجه هستیم و شاهد توزیع نامناسب پارک محله‌ها در سطح شهر هستیم،گفت: هدف سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سبزوار توزیع عادلانه سرانه فضای سبز در بین شهروندان ساکن در مناطق مختلف شهر است.

 

 

وی درباره پارک محله فجر ۵ گفت: این پارک در حاشیه بلوار بوتان گاز و در فجر ۵ و در زمینی با حدود ۷۰۰۰ مترمربع و با هزینه عمرانی ۷۰ میلیون تومان طی ۶ ماه ایجاد می‌شود. بیدی در ادامه گفت: نفس ایجاد این پارک که به مناسبت هفته سبزوار کلنگ زنی آن انجام می‌شود این است که زمین واقع در محله فجر به محل تجمع زباله و نخاله و ایجاد ناامنی برای ساکنین محل تبدیل‌شده بود که با ساخت پارک هم سرانه فضای سبز و هم ضریب امنیت محل افزایش پیدا می‌کند

 

 

وی افزود: امیدواریم در شش‌ماهه اول کارهای عمرانی آن تکمیل شود تا در شش‌ماهه دوم برای کاشت اقدام و قبل از پایان سال شاهد سرسبزی و بهره‌برداری از آن باشیم. وی درباره سایر پارک محله‌هایی که در دستور اقدام سازمان پارک‌ها است، بیان داشت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز در هفته سبزوار ۲۰ پارک محله را در نقاط مختلف شهر آماده بهره‌برداری یا کلنگ زنی دارد.

 

 

بیدی توضیح داد: نمونه پارک‌هایی که در مولوی ۷، کلاته سیفر، صالح‌آباد، حاشیه کال عیدگاه، توحید شهر- خیابان‌های شیرازی و حکمت-، پارک نقابشک، پارک آزادگان و پارک سروش و پارک‌های انتهای محله شهید خیرآبادی و … پارک‌هایی با قطعات بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متری هستند که آماده بهره‌برداری شده است که هفته سبزوار افتتاح شد.

 

 

وی دراین‌باره افزود: درمجموع ۱۲ پارک محله به بهره‌برداری رسیده است و مابقی نیز آماده کلنگ زنی است که به یاری خدا در شش‌ماهه ابتدای سال عملیات عمرانی آن‌ها تکمیل می‌شود.

 

 

منبع: رصد/