مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: واردکنندگان میوه های خارجی معضل آب را به بخش کشاورزی مربوط می کنند.

 

 

به گزارش بصیرسبزوار،مجتبی مزروعی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کسانی که معضلات به وجود آمده در خصوص کمبودآب را به گردن بخش کشاورزی انداخته اند کسانی هستند که سود خود را در واردکردن میوه ها خارجی می بینند.

 

 

وی با بیان اینکه بحران آب مربوط به عدم مدیریت صحیح مصرف است اضافه کرد: اگر می خواهیم از بحران آب به سلامتی عبور کنیم باید در جهت ارتقای بهره وری حرکت کنیم .

 

مزروعی تصریح کرد: در تمام مدت تنها به فکر بهره برداری از منابع بوده این و هیچ اقدامی در جهت تغذیه سفره های زیرزمینی انجام نداه ایم و این بهره برداری یکسویه از منابع سبب ایجاد معضل آب در کشور شده است.

 

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی تاکید کرد: مهم تریم ماموریت که همان تامین غذای سالم است به بخش کشاورزی داده شده است و در صورت از بین رفتن این بخش استقلال کشور نیز از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به پرتی ۳۵ درصدی درآب شرب مشهد بیان داشت: راندمانی که در حال حاضر در بخش کشاورزی داریم مدیون سابقه چند هزارساله در حوزه کشاورزی است و امروزه نیز بتید با منطق مطالبات خود را طلب کنیم.

 

مزروعی با انتقاد از ساخت صنایع تبدیلی در فاصله بسیار دور از مراکز تولید مواد اولیه گفت: متاسفانه ما با این کار هزینه های تولید در صنایع تبدیلی را بسیار افزایش می دهیم و بسیاری ازارزش غذایی را نیز از مواد اولیه خارج می کنیم.

 

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه روستاهای ما امروز از مناطق تولید به مناطق مصرف تبدیل شده اند و این امر سبب ایجاد مراکز حاشیه نشینی در شهرها شده است.

 

انتهای پیام/