جلسه بررسی مشکلات سایت مسکن مهر با حضور معاون عمرانی فرماندار و برخی از مسئولین مربوط در فرمانداری سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیر سبزوار،معاون فنی و عمرانی فرماندار در این جلسه گفت: پروژه مسکن مهر با تمام کمی و کاستی ها به پایان راه خود رسیده که باید با اهتمام خاص برخی از مسئولین این کار را به پایان برسانیم.

 

محمد کلاته اظهار داشت: مشکلاتی وجود دارد که در سایت مسکن مهر گریبان گیر مردم شده است و اعتراضاتی را نسبت به شرکت های تعاونی مطرح میکنند.

 

وی بیان داشت: بسیاری از اعتراضات متوجه شرکت هایی است که پول هایی را مازاد بر آنچه در ابتدای قرارداد مطرح بوده مطالبه کرده و یا برخی امکانات که در تعهدات وجود دارد را در به انجام نمی رسانند.

 

وی با اشاره به ازدحام اول مهر برای استفاده دانش آموزان از مدارس تصریح کرد: امیدواریم مدرسه این سایت تا ابتدای مهرماه توسط آموزش وپرورش به بهره برداری رسیده و در اختیار دانش آموزان و ساکنین قرار بگیرید .

 

کلاته همچنین به مصوبه ای درخصوص اعلام قیمت تمام شده واحد ها توسط شرکت ها اشاره کردو تصریح کرد: از ۳۵ شرکت تنها ۱۷ شرکت قیمت ها را اعلامکرده اند و باقی شرکت ها این مصوبه را اجرا نکرده اند.

 

رئیس اداره کار و تعاون نیز در تشریح اعلام قیمت ها توسط شرکت ها در این جلسه بیان داشت: در حال حاضر هیچگونه ابزار فشاری برای اجرای این قانون در اختیار نداریم.

 

عقیل مختاری با انتقاد از اعضا و هیئت مدیره شرکت ها بیان داشت: در چندین بار تذکر خواستار برگزاری مجمع عمومی شرکت ها شده ایم که متاسفانه هیچ اقدامی  در این خصوص انجام نشده است.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب سبزوار نیز در این جلسه در تشریح مشکلات این بخش خاطر نشان کرد: متاسفانه هیچ گونه زیر ساختی برای این سایت دیده نشده است.

 

محمدرضا آغشته اعتبار لازم برای شبکه آب و فاضلاب را بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان دانست و ادامه داد: متاسفانه برای اجرای این پروژه با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

 

سرهنگ علی آبادی نیز در این جلسه با برشمردن برخی از مشکلات اجتماعی و امنیتی سایت مسکن مهر سبزوار اظهار داشت: عدم روشنایی و عدم نام گذاری معابر سبب می شود ارائه خدمات پلیس در این منطقه با مشکل روبرو شود.

 

وی نامشخص بودن رفت وآمد های واحد ها را به سبب نبود حصار در پارکینگ ها یکی از معضلات دانست و افزود: این امر سبب می شود تا امنیت واحد ها در برابر سارقان کاهش پیدا کند.

 

وی همچنین هشدار داد برخی از واحدها در اختیار برخی افراد مجرد قرار گرفته که متاسفانه در صورت ادامه این روند مشکلات اجتماعی فراوانی برای ساکنین مجتمع ها به وجودخواهدآمد.

 

گفتنی است جمعی از مالکین مسکن مهر سایت جهاد کشاورزی در اعتراض به عمل نکردن شرکت ها به تعهدات خود و مشکلاتی از قبیل نبود آب و سبکه فاضلاب علی رغم واریز مبالغ اعلام شده از سوی مسئولین در مقابل فرمانداری تجمع کرده بودند.

 

انتهای پیام/