رئیس دادگستری سبزوار از برخورد قضایی با مالکان چاه‌های غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام حسن سیدآبادی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت منابع آبی سبزوار که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با تاکید بر برخورد با دارندگان چاه‌های آب غیر مجاز در شهرستان اظهار کرد: این افراد باید طبق قانون نسبت به تغییر وضعیت چاه و گرفتن مجوز برای آن و نصب کنتور هوشمند اقدام کنند که در غیر این صورت با این افراد برخورد جدی می‌شود.

 

 

وی با بیان اینکه ماموران امور ناحیه آب سبزوار به عنوان ضابطین خاص دادگستری وظیفه دارند تا اخطارهای لازم را به مالکین چاه‌های غیر مجاز بدهند، گفت: پس از ارائه اخطارهای لازم به این افراد در صورت بی‌اعتنایی اقدام لازم قانونی در زمینه برخورد با آنان صورت می‌گیرد.

 

 

رئیس دادگستری سبزوار با بیان اینکه متاسفانه در گذشته مدیران ادارات با بی‌تدبیری سبب حیف و میل شدن منابع طبیعی و آبی شهرستان شده‌اند، خاطرنشان کرد: وظیفه مدیران ادارات این است که با استفاده از اختیارات و در چارچوب قانون به وظایفشان عمل کنند.

 

 

سیدآبادی عنوان کرد: متاسفانه ما در حوزه قضایی سبزوار با مشکلات جدی در زمینه زمین‌خواری، آسیب به محیط زیست، منابع طبیعی و ملی، منابع آبی و فضای سبز روبه‌رو هستیم که این معضل در حال گسترش و دامن‌گیر شدن است.

 

 

وی با بیان اینکه همه مدعی هستیم که کشور با بحران آب روبه رواست افزود: با وجود این بحران افرادی با سوء‌استفاده از چاه‌های غیر مجاز به این بحران دامن می‌زنند که باید جلوی آن گرفته شود.

 

 

رئیس دادگستری سبزوار، یکی از مشکلات موجود در شهرستان را قاچاق تاغ از تاغزارهای شهرستان دانست و افزود: متاسفانه این معضل امروز گسترده‌تر شده که با اقدامات قانونی تا حدودی توانسته‌ایم جلوی متخلفان را بگیریم.

 

 

وی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات منابع آبی غیرمجاز در شهرستان یک دادیار و یک قاضی تعیین می‌شود، گفت: امیدواریم با همکاری بین بخشی بتوانیم با این پدیده شوم مبارزه و آن را ریشه کن کنیم.

 

 

منبع: فارس/